02:57 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
97 0 0

Päästeametile on laekunud teateid, et liikvel on end tuleohutust kontrollivateks inspektoriteks nimetavad inimesed, kes kontrolli ettekäändel võõrastesse kodudesse soovivad siseneda.

TALLINN, 16. veebruar — Sputnik. Tegelikkuses on tegu pettusega. Päästeametit nad ei esinda, vaid kasutavad ära päästeameti head nime raha küsimiseks, hoiatab Päästeamet sotsiaalmeedias

Sellega seoses juhib Päästeamet tähelepanu, et kodudes elanikke ohutusalaselt nõustavad päästjad, inspektorid või muud päästeametnikud esitlevad end alati nimeliselt ja näitavad töötõendit või vabatahtliku päästja tunnistust.

Päästeamet hoiatab libainspektorite eest >>

Päästeametnike poolt tehtavad kodunõustamised on eranditult alati tasuta. Päästeameti inspektoritel on seljas vormiriietus ning nad liiguvad ringi reeglina punaste päästeameti embleemidega autodega.

Juhul, kui siiski tekib kahtlus teid külastava isiku suhtes, tuleb alati küsida töötõendit ning libainspektoritest Päästeametile või politseile kohe teada anda.

Päästeamet kutsub lähedasi üles informeerima oma vanemaid sugulasi sellise pettuse võimalusest.

Päästeamet hoiatas ka ennem elanikke ennast kütteseadmete inspektoriteks nimetavate meeste eest, kes ilma seadusliku aluseta võõrastesse kodudesse tahavad tungida, vahendas uudisteporatal Sputnik Eesti

Ka Tööinspektsiooni informeeriti 2017. aasta novembris juhtumist, kus tundmatud isikud esitlesid end tööinspektoritena ning nõudsid objektile sissepääsemist. Kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud tööinspektsiooni töötajatega, vahendas uudisteporatal Sputnik Eesti

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul oli tegemist esmakordse juhtumiga, kus tundmatud isikud end inspektorina esitledes võõrale territooriumile tungida soovisid.

Tööinspektsioon pöördus juhtumi selgitamiseks politseisse. Inspektsioon palus samuti elanikel olla tähelepanelik ning sarnastest juhtumitest esimesel võimalusel inspektsioonile teada anda.

Samal teemal

Eesti Energia, Päästeamet ning Häirekeskus sõlmisid koostööleppe
Kontrollitud kortermajadest oli tuleohutus korras vaid viiendikul
Tagid:
ühiskond, hoiatus, libainspektorid, Päästeamet

Peamised teemad