13:53 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Tallinn pakub koolivaheajal põnevaid üritusi, illustreeriv foto

Tallinn pakub koolivaheajal põnevaid üritusi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
30 0 0

25. veebruarist algab talvine koolivaheaeg ning koos sellega ka lõbus vaheajaprogramm, mis pakub vahvaid üritusi igas vanuses lastele. Koolivaheaja programmist kutsuvad osa saama nii muuseumid, noortekeskused, huvikoolid kui ka spordiklubid.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Koolivaheaja üritused algavad juba enne vabariigi aastapäeva, 23. veebruaril ja vältavad kuni 3. märtsini, edastab Tallinna linnavalitsus.

Pealinna noortekeskused alustavad vaheaja üritustega 25. veebruarist. Korraldatakse nii linnalaagreid, töötubasid, vestlusõhtuid kui ka muud põnevat.

Õpetajad saavad suuremad õigused turvalisuse tagamiseks koolides >>

Nii näiteks on Valdeku noortekeskus koolivaheaja nädala pühendanud erinevate erialade ning ametite tutvustamisele, kus iga päev saab kuulda ja näha põnevaid lugusid mitmesugustest elukutsetest.

Kristiine noortekeskuse koolivaheaja üritused on saanud inspiratsiooni kosmose temaatikast – meisterdatakse helendavaid tähti, uuritakse taevatähtkujusid ning vaadatakse ka kosmoseteemalisi filme. Kogu noortekeskuste ürituste kava leiab ka Tallinna noorteinfo lehelt.

Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinna raamatukogud ootavad raamatusõpru külla juba 23. veebruarist. Kavas on ringitegevused mudilastele, meisterdamistunnid, lauamänguõhtud ja eesti- ja lastekirjanduse teemalised nuputamismängud ja viktoriinid, samuti keelekursused, lugemisklubi ja robootikaringid suurematele koolinoortele.

Keelehuvilised saavad koolivaheajal algust teha näiteks hiina keele õppimisega või proovida kätt robootikas ja robotite programmeerimises. Kogu keskraamatukogu koolivaheaja üritustega saab tutvuda raamatukogu ürituste lehel.

Pealinna muuseumid ootavad koolivaheajal põnevatesse linnalaagritesse. Tallinna Teletorn ja Eesti Ajaloomuuseumi filmimuuseum korraldavad talvevaheajal vahva öölaagri "Päev filmis, öö tornis". Kahel laagripäeval saavad väikesed filmisõbrad tutvuda filmitegemise algtõdedega ja proovida ise filmi tegemist. Tutvust tehakse ka Tallinna Teletorniga ning tehakse ringkäik teletorni tagaruumides Leviras, kus saab näha ka filmide produktsiooni ja töötluse protsessi.

Tallinna linnamuuseumi linnalaager "Vanalinna vennaskond loomariigis: lõvid, draakonid ja elevandid" läheb külla loomariiki. Üheskoos otsitakse vanalinnast üles kõik imetabased loomad ning osaletakse mängu- ja töötubades, kus avastatakse nii muuseume kui ka linnaruumi.

Linnalaagreid korraldavad lisaks noortekeskustele ja muuseumitele ka huvikoolid ja spordiklubidki. Nii ei puudu ühe korraliku suusavaheaja kavast ka üks lumine spordilaager.

Minister Reps: valimiskampaania koht ei ole koolides >>

Spordiklubi Nordi korraldatavas lumises linnalaagris saab suusatada, uisutada, kelgutada, mängida korvpalli, proovida judot, mängida lõbusaid sportmänge ja teha palju muud sportlikku ning lõbusat. Veebruari talvise vaheaja linnalaagrite kavaga saab tutvuda ka Tallinna noorteinfo lehel.

Kogu talvine suusavahevaheaja ürituste kava on üleval Tallinna veebilehel. Tallinna koolivaheaja infot koondab ja vahendab Tallinna spordi- ja noorsooamet.

OECD raporti kohaselt on riikides, kus noorsootööle ja noortepoliitikale enam tähelepanu pööratakse, noorte usaldus riigi vastu suurem. Eestis usaldavad noored riiki enam kui vanemaealised, mis annab tunnistust noortepoliitika tulemuslikkusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti augustis.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Светлана Бурцева

Minister Mailis Repsi sõnul on OECD raport suur tunnustus ja suur rõõm, et riik on noorte usalduse välja teeninud.

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse. Heameelt teeb ka see, et koguni 87% noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul," lisas minister.

Valimiskampaaniad on lõpusirgel, on alanud ka poliitilise välireklaami keeld ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga ja Õiguskantsleri kantseleiga manitsevad koole, poliitikuid ja avalikkust valvsusele – praegu on eriti oluline jälgida, et haridusasutused säilitaks poliitiliselt neutraalset keskkonda, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnu eelmiste valimiste ajal oli näha, et poliitikud on väga erinevad ning ühiskonna jaoks on oluline jõuda ühise kokkuleppeni – kool on autonoomne ja neutraalne haridus- ja kasvatustööga tegelev asutus, kus ei ole kohta poliitiline agitatsiooni jaoks.

Tagid:
Eesti, Tallinn, koolivaheaeg, koolilapsed, lapsed, kool, haridus

Peamised teemad

 • Kõrgepinge hoiatussilt

  Siim Veskimehe varjunime all kirjutav tuntud ulmekirjanik ja poliitik Ants Miller küsib, kuidas sai juhtuda, et pärast NSV Liidust lahkumist end täielikult elektriga varustanud Eestist on 30 aastat hiljem saanud selle suurim sisseostja.

  36
 • Ämari lennubaas

  USA ja NATO üha laienev taristu Baltikumis ja Tallinna maniakaalne soov Pentagoni embuses lahustuda kujutavad Eestile nii sõjalist kui ka majanduslikku ohtu, leiab tuntud Venemaa sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  30
 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  35