16:38 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
110 0 0

Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa mälestusmärgi rajamiseks moodustatud ajutine komisjon otsustas eilsel istungil, et Georg Otsa monument rajatakse Estonia teatri Estonia pst poolse kolonnaadi ette.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Komisjoni esimees, abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et komisjoni otsus asukohavaliku kinnitamisel oli üksmeelne, teaatab Tallinna linnavalitsus.

"Soovin tänada kõiki komisjoni liikmeid sisulise ja tõhusa arutelu ning töö eest," sõnas Belobrovtsev. "Nüüd jätkatakse monumendi rajamist vastavalt ajakavale."

Georg Otsale rajatakse mälestusmärk tema 100. sünniaastapäevaks 21. märtsil 2020. aastal. Georg Otsa mälestusmärgi rajamist rahastab Tallinna linn.

Ratas: Georg Otsa 100. sünniaastapäev on sümboolse tähendusega >>

"Võttes arvesse Georg Otsa teeneid nii Eesti Vabariigi kui ka Tallinna linna ees ning selleks, et jäädvustada tema mälestust on igati sobiv tema 100. sünniaastapäeva puhul rajada talle mälestusmärk väärikas kohas Tallinnas," selgitas Belobrovtsev. "See oli ka Tallinna Linnavolikogult linnavalitsusele tulnud ülesanne."

Eesti Rahvusooperi direktor Aivar Mäe
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Georg Ots õppis pärast Tallinna Prantsuse Lütseumi lõpetamist 1938. aastal Tondi sõjakoolis ja teenis lühikest aega Eesti merejõududes ning õppis paar aastat ka Tallinna Polütehnilise Instituudi ehitusteaduskonnas. 1944. aastal alustas ta õpinguid Tallinna Konservatooriumis Tiit Kuusiku lauluklassis ning alguse sai tema lauljakarjäär.

Esimene etteaste ooperisolistina oli väike osa Jevgeni Oneginis 1944. aastal, peatselt sai temast aga Estonia ooperi hinnatuim solist. Estonia laval laulis ta alates 1951. aastast kuni surmani.

Peaminister Jüri Ratas kohtus 2017. aasta lõpus Eesti Kontserdi esindajatega, et arutada Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistamist Venemaal, Soomes ja veel mitmes naaberriigis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa suursaadik takistustest Eestiga suhete parandamisel >>

"Idee tuua Eesti sõnum kohale läbi Georg Otsa loo jutustamise on võimas ja väärt toetamist," sõnas peaminister ning lisas, et juubeli kattumine Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise perioodiga lisab ettevõtmisele nii sümboolsust kui kaalu.

SA Eesti Kontsert on välja töötamas suurejoonilist rahvusvahelist projekti tähistamaks Eesti kuulsaima ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva.

"Georg Otsa kunst ja tema elutöö on unikaalsed ning seda on läbi aegade armastanud miljonid inimesed. See on üks väärtuslikemaid osi Eesti muusikakultuurist, mida me peaksime jagama kogu maailmaga," ütles Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten.

Eesti Kontsert on sõlminud Moskva teatriga Helikon-Opera kokkuleppe uue kontsertetenduse loomiseks nimega "Mister Georg Ots".

Lavastuse esietendus on planeeritud toimuma 2019. aasta juulis Saaremaa Ooperipäevadel. Lisaks plaanitakse etendust esitada ka Georg Otsa sünniaastapäeval, 21. märtsil 2020. aastal, Nordea Kontserdimajas.

Samal teemal

Noodid teel: pianist Tanel Joamets annab kontserte üle Venemaa
Lahkus Estonia kauaaegne ja armastatud ooperisolist Teo Maiste
Tagid:
Estonia, mälestusmärk, Venemaa, Eesti, kultuur, Georg Ots

Peamised teemad