13:22 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Venemaa inspektorid kontrollivad Eesti sprottide kvaliteeti, illustreeriv foto

Venemaa inspektorid kontrollivad Eesti kalatoodete kvaliteeti

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
8310

Käesoleval aastal tulevad Eesti kalatöötlemisettevõtteid kontrollima mitmete riikide, sealhulgas Venemaa inspektorid. Neli aastat tagasi kehtestas Moskva Balti riikide kalatoodete impordile piirangud.

TALLINN, 21. veebruar - Sputrnik. Venemaa teatas Eesti Veterinaar- ja Toiduametile kavatsusest inspekteerida 2019. aastal Eesti kalatöötlemisettevõtteid, teatab ametkonna pressiteenistus.

Läti ja Eesti sprotid taas VenemaaL >>

Koos Venemaa inspektoritega tulevad Eestisse kalatoodete kvaliteeti kontrollima ka Aserbaidžaani ja Austraalia eksperdid, kuhu Eesti oma kalatooteid ekspordib. Kokku on aasta jooksul kavas neli kontrollkülastust.

2017. aasta detsembris võttis Venemaa Rosselhoznadzor (põllumajandustoodangu järelevalve amet – toim.) maha varem Eesti kalatöötlemisettevõttele DGM Shipping kehtestatud toodete ekspordipiirangud Venemaa turule. Otsus tehti Rosselhoznadzori spetsialistide läbi viidud ettevõtte kontrollimise põhjal. 

Läänemere kalad on mürgised, illustreeriv foto
© Sputnik / Игорь Зарембо

Siis märkis ametkond, et "teiste ettevõtete toodangu impordipiirangute tühistamist kaalutakse Läti ja Eesti pädevate asutuste esitatud rikkumiste kõrvaldamise materjalide põhjal".

Eesti ja Läti kalatoodete tarnimise keeld Venemaale kehtestati 2015. aasta juunis. Rosselhoznadzor selgitas seda sammu inspekteerimistega avastatud süsteemsete rikkumistega, samuti kantserogeense bensopüreeni sisalduse tõttu toodangus.

Vene pool teatas, et ootab Balti riikide järelevalveasutustelt bensopüreenisisalduse kõrvaldamist sprottides, et jätkata konservide tarnimist Venemaale.

Toiduainetööstuse ettevõtete liidu juhi Sirje Potisepa sõnul mõjutas Venemaa kalatoodete tarnimise keeld ja Ukraina konflikt Eesti kalatööstusettevõtete olukorda oluliselt.

Läti parima sprotitootja kahjusumma on kahekordistunud >>

Ta märkis, et traditsiooniliselt oli kalakonservide järele endise NSV Liidu riikides, eriti Venemaal ja Ukrainas, suur nõudlus, need kaks riiki olid Eesti kalatöötlemisettevõtete toodangu peamised tarbijad.

Viimastel aastatel on need turud Eestile üha vähem kättesaadavad ja seetõttu on konservide tootjate arv märgatavalt vähenenud.

Samal teemal

Tartu turuhoone esitlusköögis jagatakse rahaõnne ehk küpsetatakse kala
Kalanädal innustab kodumaist kala sööma
Kaitseväelased sõid ära üle kahe tonni kala
Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam
Tagid:
VTA, Venemaa, Eesti, inspektor, kala, DGM Shipping AS

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlust blokiväliste riikide luureteenistustega.

  25
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  48
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  62