20:47 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Eesti uudised
lühendatud link
11710

Maksu- ja tolliamet (MTA) hoiatab, et Facebookis levivad MTA nimel koostatud petukirjad. Maksu- ja tolliamet kinnitab, et pole antud teadete taga.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. Petukiri teatab vigases eesti keeles, et inimese täidetud tuludeklaratsioon ei vasta standarditele, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Maksu- ja tolliamet kinnitab, et pole antud teadete taga.

"Muuhulgas juhime tähelepanu, et nimes on kirjaviga ning toonitame, et meie klientidega Facebooki teel ühendust ei võta. Suhtleme klientidega tuludeklaratsiooni teemadel e-maksuameti kaudu. Palume antud kirja ignoreerida ja turvalisuse eesmärkidel sellele mitte vastata," märkis MTA.

Veebruari algul said MTA teavituse veidi üle 6000 inimese, kes 2017. aasta eest tuludeklaratsiooni ei esitanud, kuid peavad seda tegema 2018. aasta eest ja eeldatavalt tulumaksu juurde maksma, vahendas uudistepotraal Sputnik Eesti MTA teadet.

MTA teavitab tulu deklareerimise kohustusest >>

MTA teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde ütles, et MTA ootab kõiki teavituse saajaid oma tuludeklaratsiooni esitama. Pärast deklaratsiooni esitamist selgub inimese lõplik maksukohustus, kui arvesse on võetud ka kõik mahaarvamised, mida maksustatavast tulust saab teha, teatas MTA pressiteenistus.

"Tulu deklareerimise periood algab 15. veebruaril, kuid palume aega varuda, kuna esimestel päevadel on e-maksuametisse/e-tolli siseneda soovijate arv kõige suurem. Kindlasti tasub üle vaadata ka variandid, kuidas otse või pangalingi kaudu tuludeklareerimise keskkonda siseneda, kuna 1. veebruarist ei ole internetipankades paroolikaartide kasutamine enam võimalik," lisas Udde.

Washingtoni peaprokurör Karl Racine andis sotsiaalvõrgustiku Facebook kohtusse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus. Peaprokuröri hinnangul on Facebook ebaõnnestunud kasutajate andmete kaitsmisel ja hämanud neid ühtlasi selles osas, kuidas ja milleks nende andmeid kasutatakse.

New York Times kirjutas päev varem, et Facebook võimaldas aastate jooksul mitmetele suurfirmadele laialdasemat ligipääsu kasutajate andmetele.

Washingtoni peaprokurör andis Facebooki kohtusse >>

Kümneid Facebooki endisi töötajaid intervjueerinud ja ettevõtte sisedokumentidele ligi pääsenud ajaleht väidab, et Facebook sõlmis rohkem kui 150 ettevõttega lepingud informatsiooni jagamise kohta.

Samal teemal

MTA kontrollis ümbrikupalga maksmist Lääne-Virumaal
MTA tagastab inimestele 141 miljonit eurot tulumaksu
MTA saadab tänavu maamaksuteateid üle 318 000 inimesele
MTA teavitab tulu deklareerimise kohustusest
Tagid:
ühiskond, pettus, Facebook, MTA

Peamised teemad