10:32 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
11211

23. veebruaril tähistatakse Venemaal Isamaa kaitsja päeva. Sel puhul mälestas Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov neid, kes võitlesid kangelaslikult Suure Isamaasõja ajal rahuliku taeva eest meie peade kohal.

TALLINN, 22. veebruar - Sputnik, Ilona Ustinova. Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov pani reedel, 22. veebruaril koos sõjaveteranidega Tallinna sõjaväekalmistul asuva pronkssõduri mälestusmärgi jalamile lilled.

Tseremoonia oli küll pühendatud eelseisvale Isamaa kaitsjate päevale, kuid toimus väga tagasihoidlikult ja kitsas veteranide ja veteranide organisatsioonide esindajate ringis.

Suursaadik Aleksandr Petrov ütles portaalile Sputnik Eesti, et seda üritust on traditsiooniliselt korraldatud juba aastaid ja peetakse kindlasti ka tulevikus.

"Me tuleme sellel päeval vabastaja-sõduri monumendi juurde, et avaldada austust neile, kes meie kodumaad kaitsesid. Me mõtleme ka neile, kes seisavad meie riigi kaitsel praegu. See on meie rahvale suur pidupäev," ütles diplomaat.

Посол России Александр Петров почтил память защитников отечества
© Sputnik / Илона Устинова
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov austas isamaa kaitsjate mälestust

Ta väljendas lootust, et noorem põlvkond mäletab veel ka aastate pärast neid, tänu kellele me nüüd rahu ja julgeoleku tingimustes elame.

Eesti merelaevanduse veteranide nõukogu esimees Gennadi Vesselov rääkis portaalile Sputnik Eesti, et tema jaoks on 23. veebruar suur ja oluline tähtpäev, mis on pühendatud isadele ja vanaisadele, kes võitlesid rahu eest ja tänu kellele saame me nüüd elu nautida.

Возложение цветов к памятнику Неизвестному солдату в Таллинне
© Sputnik / Илона Устинова
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov pani koos sõjaveteranidega Tallinna sõjaväekalmistul asuva pronkssõduri mälestusmärgi jalamile lilled

Vesselovi isa oli vanemseersant, ta osales Leningradi blokaadist vabastamises ja esitati Punatähe ordeni saamiseks. Pärast esimest haavata saamist ei lahkunud ta lahinguväljalt, kuid teine tabamus osutus surmavaks.

"Minu jaoks oli ta alati teadmata kadunud. Alles kaks aastat tagasi sain ma tema kohta teavet. Ta oli vanemseersant ja rühmaülem Volhovi rindel. Kahjuks ei leidnud ma tema hauda, sest parasjagu toimus ümbermatmine," ütles Veselov. Ta lisas, et kohalik sõjaväekomissariaat teatas, kus asub tema isa nimega marmormälestustahvel ja just sinna viib ta nüüd 9. mail lilli.

Геннадий Веселов – председатель Совета ветеранов эстонского морского пароходства
© Sputnik / Илона Устинова
Eesti merelaevanduse veteranide nõukogu esimees Gennadi Vesselov

Suursaadik Aleksandr Petrov ütles, et 22. veebruaril õhtul toimub saatkonnas pidulikult vastuvõtt veteranidele, kus räägitakse palju häid sõnu nendest, kes kunagi sõjaväes teenisid ja nendest, kes teenivad seal praegu.

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Venemaa suursaadik õnnitles sõjaveterani juubeli puhul
Kaliningrad võib taastada välismaal hävitatud nõukogude sõdurite mälestusmärgid
Tagid:
Pronksisõdur, veteranid, Teine maailmasõda, Aleksandr Petrov, Venemaa suursaatkond

Peamised teemad