19:46 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
12810

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aktivistid korraldasid piketi "Kohtla-Järve riigigümnaasiumi keskerakondliku venestamispoliitika vastu".

TALLINN, 22. veebruar - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Kohtla-Järvel, Järve gümnaasiumi juures toimus pikett kakskeelse riigigümnaasiumi rajamise ja eestikeelse Järve gümnaasiumi sulgemise vastu. Samaaegselt Kohtla-Järve piketiga toimusid protestimeeleavaldused ka Tartus ja Tallinnas.

Пикет Эстонской консервативной народной партии (EKRE) прошел в Кохтла-Ярве
© Sputnik / Денис Пастухов
EKRE pikett Kohtla-Järvel: õppetöö koolides ainult eesti keeles

Rahvuskonservatiivid alustasid tund aega hiljem kui nende konkurendid häälte kogumisel Vabaerakonnast, kes alustasid oma üritusega Tartu ja Kohtla-Järve keskväljakutel keskpäeval.

Päästke eesti haridus: Vabaerakond korraldas Kohtla-Järvel piketi >>

Piketile saabus umbes kolmkümmend EKRE aktivisti, kes kandsid riigi- ja erakonna lippe, samuti plakateid loosungitega: "Peatage Keskerakonna teerull!", "Eesti keel on taas ohus!" ja "Päästke eesti keel!"

Veidi hiljem liitusid rahvuskonservatiivide piketiga mõned Vabaerakonna piketil osalenud, kes olid selleks ajaks oma protestiürituse juba lõpetanud.

Kohtla-Järve
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kõigi laste õigused on võrdsed, ainult et mõned on "võrdsemad"

EKRE liige, endine Ida-Viru maavanem Riho Breivel selgitas portaalile Sputnik Eesti, et eestikeelse gümnaasiumi sulgemine ei ole mitte ainult keele, vaid ka kultuuri säilitamise küsimus.

"Segaõpe lämmatab eesti identiteedi. Eesti lastel on õigus õppida oma emakeeles," ütles ta. Kui Sputnik Eesti korrespondent küsis, kas vene lastel on õigus õppida Eestis oma emakeeles, vastas Breivel, et ka vene lastel on see õigus, kuid kuna Eesti riigikeel on eesti keel, siis riigigümnaasiumis tuleks õpetada ainult eesti keeles.

Üks EKRE piketi korraldajatest Evelin Poolamets juhtis oma kõnes tähelepanu möödasõitvale politseiautole, öeldes, et Eesti võimud suhtuvad eesti keele kaitsmisesse ettevaatlikult.

Parempoolsed korraldavad Kohtla-Järvel piketid eestikeelse hariduse "kaitseks" >>

Kuigi ametlikult oli pikett lubatud kella kolmeni pärastlõunal, hakkasid osalejad oma plakateid ja lippe kokku kerima juba kella 14 paiku. Möödakäijate reaktsioon oli loid.

Kohtla-Järve elanikud olid rahvuslaste dessandi suhtes üsna ükskõiksed. Kuna pikett toimus keset tööpäeva, olid selle tunnistajateks peamiselt vaid pensionärid ja koolist tulevad õpilased.

Lisateavet piketi kohta portaali venekeelses versioonis.

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

Eesti otsib võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks
Lavrov: poliitika vene keele suhtes Eestit ei kaunista
EKRE: Ida-Virumaa venestamispoliitika viib selle langemiseni Venemaale
Tagid:
Riigikogu, Keskerakond, eestikeelne, Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, pikett, EKRE

Peamised teemad