14:59 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
4910

Päästjad peavad pärast vingugaasilekke likvideerimist kontrollima kõiki ühe trepikoja kortereid ja päästeamet palub sellesse mõistvalt suhtuda.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Võib juhtuda nii, et kui ühes korteris on tuvastatud gaasileke, tekib vajadus kontrollida kõiki trepikoja kortereid ja seda isegi öösel, teatas päästeameti pressiesindaja BNS-ile, vahendab Pealinn.

"Gaasiseadmetest põhjustatud õnnetuste vältimiseks on kohustuslik paigaldada vingugaasiandur eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade," sõnas pressiesindaja.

Väikeste lastega pere pääses napilt vingusurmast >>

"Vingugaasiandur annab märku vaid siis, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele ning esimene ja kõige lihtsam samm, mida igaüks meist saab kohe teha, on osta vingugaasiandur," lisas ta.

Ekspertiis: kolme lapse elu nõudis vingugaasi mürgitus, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kui vingugaasiandur hakkab tööle, peab kiiresti avama aknad, uksed ja ruum korralikult tuulutada. Tuleb välja lülitada kõik soojusseadmed ja ära kustuta tuli ahjus või pliidi all. Kohale tuleks kutsuda kvalifitseeritud tehnik, kes aitab probleemi lahendada, enne seda ei tohi soojusseadmeid sisse lülitada.

"Kui kellelgi on vingugaasi mürgituse sümptomid - peavalu, pea käib ringi, süda paha, oksendamine - peab kutsuma kiirabi ja viivitamatult viima kannatanu värske õhu kätte.

Päästeametil tuleb igal nädalal reageerida väljakutsetele, mis on seotud vingugaasiga, seda nii gaasiküttega, aga ka tahkeküttega köetavatesse kodudesse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembri lõpus.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

2018. aasta 22. novembri seisuga oli Päästeamet reageerinud 446 gaasisündmusele (ehk kõik gaasiga seotud päästesündmused, sh vingugaasisündmused), mida oli rohkem kui 2017. aastal kokku. 2017. aastal käis Päästeamet 416 gaasiga seotud väljakutsel.

Датчик угарного газа
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vingugaasiandureid on erinevaid ning nende paigaldamise tingimused võivad samuti erineda

1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks seadmeteks gaasil töötavad veesoojendid.

Päästeamet soovitab aga paigaldada vingugaasianduri ka siis, kui kodus on puuküttel ahi, kamin, pliit, katel jms, mis võivad samuti ohtlikku vingugaasi tekitada.

Samal teemal

Päästeamet hoiatab libainspektorite eest
Eesti Energia, Päästeamet ning Häirekeskus sõlmisid koostööleppe
Päästeamet koondab jääolude info kaardirakendusse
Tagid:
kütmine, gaas, vingugaasiandur, vingugaas, Päästeamet

Peamised teemad