21:42 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
82 0 0

Riigikoguvalimiste viimasel päeval külastas Sputnik Eesti võttegrupp pealinna valimisjaoskondi, et teada saada, millisest tulevikust eestlased unistavad.

ТАLLINN, 3. märts — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Õige valik Riigikogu saadikute näol võib Tallinna Lasnamäe paljude elanike arvates mitte ainult valimisloosungite kujul, vaid ka tegelikult riigi elanike elujärge parandada.

Seda, et valijad kui just ei usu, siis vähemasti loodavad siiralt, et "õigete kandidaatidega" võib elu Eestis paremaks muutuda, sai Sputnik Eesti teada valimispäeval, 3. märtsil tehtud videoküsitluse käigus.

Küsitlus leidis aset kahes Lasnamäe linnaosa koolis sisse seatud valimisjaoskonnas – Tallinna Pae Gümnaasiumis ja Tallinna Laagna Gümnaasiumis.

Väärib märkimist, et pühapäeva päevasel ajal kasutasid valijad oma kodanikuõigust küllaltki aktiivselt. Eriti hoogne oli valijate vool hääletamisel Laagna Gümnaasiumis – mõnedel valijatel tuli enne hinnalise hääletussedeli kättesaamist lausa mitu minutit järjekorras oodata. Olgugi et üks osa Eesti kodanikke kasutas ka võimalust anda oma hääl eelhääletamisel või elektrooniliselt.

Избирательный участок в Таллиннской Лаагнаской гимназии в Ласнамяэ
© Sputnik / Денис Пастухов
Valimisjaoskonnas Tallinna Laagna Gümnaasiumis

Nende hulgas aga, kes valimistepäeval valimisjaoskonda tulid, oli erinevate vanuseastmete esindajaid. Samas siiski domineerisid valijate seas Sputnik Eesti korrespondendi tähelepanekute kohaselt siiski kesk- ja vanemaealised.

Päästke eesti haridus: Vabaerakond korraldas Kohtla-Järvel piketi >>

Üks Pae tänava gümnaasiumi valimisjaoskonnas käinud valija Vadim põhjendas oma käiku kommenteerides, et peab oma kohuseks hääletada selle inimese poolt, kes püüab parlamendisaadikuna midagi ära teha. Ent ehkki Vadim enda sõnul loodab küll olulisi muutusi, ei pea ta neid kuigi tõenäolisteks – on ju Riigikogus tavaliselt liiga palju rahvasaadikuid, kes oma saadikuaja lihtsalt niisama ära istuvad.

Vadimi meelest on üheks kõige tähtsamaks lahendamist vajavaks teemaks haridus – see tähendab, koolide õppekeel: venekeelsed koolid tuleb säilitada, vastasel juhul on tegemist rahvusvähemuste õiguste rikkumisega.

Избиратель Вадим
© Sputnik / Денис Пастухов
Valija Vadim

Märgatavalt tuleks ka "hädiseid pensione" suurendada. "Kui me püüdleme Euroopasse, siis peavad ka pensionid olema nagu Euroopas. Aga Eesti pensionimäära 700–800 eurot kuus, mida kandidaadid meile on lubanud – seda ma ei usu, need on pelgalt valimiseelsed lubadused," ütles Vadim.

Pensioniküsimus oli esmatähtis ühele teiselegi Pae Gümnaasiumi valimisjaoskonnas käinud pensionärile Jaanile, kes tõi selle punkti esile koos arstiabi ja haridusega (mis peaks Jaani arvates olema kõigile tasuta).

Избиратель Яан
© Sputnik / Денис Пастухов
Valija Jaan

"Tõsi, ei usu küll, et Eestis miski lähima nelja aastaga paremaks läheb. Tarvis on vähemalt kümmet aastat," leiab Jaan.

Tarvis on häid suhteid naabritega

Laagna Gümnaasiumi valimisjaoskonnas hääletamas käinud Marina rõhutas, et Eesti on tema riik, tema kodumaa. Ja Marina usub seda, et ka temast oleneb mõndagi, seetõttu tuligi ta valima. Teda huvitab omakorda haridusvaldkond – hariduse kvaliteedist sõltub ju riigi tulevik.

"Näen, et sageli vaimustume me liialt igasugu uuendustest, unustades klassikalised tavad. Aga ei tohi mõtlematult kõike vana minema pühkida, kuna uus on parem – uus on nimelt hästi unustatud vana," märkis Marina.

Посетительница избирательного участка Марина
© Sputnik / Денис Пастухов
Valija Marina

Puudutati ka riigi välispoliitika teemat. Naisterahvast valija rõhutas, et tema kui tavaline Eesti elanik on huvitatud headest suhetest kõigi naaberriikidega, sealhulgas kahtlemata ka Venemaaga.

Edasi lugege portaali venekeelselt veebilehelt.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

2019. aasta Riigikogu valimised
Tagid:
ühiskond, Lasnamäe, Eesti, Tallinn, Riigikogu, valimised

Peamised teemad