12:15 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
99 0 0

Alanud on taotluste vastuvõtt Venemaa viisade kompensatsiooniks inimestele, kes soovivad külastada sel aastal Petseri, Kingissepa või Slantsõ rajoonis elavaid sugulasi või nende matmispaiku.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Kompensatsiooni saamiseks võivad taotlusi esitada Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis, ja kes soovivad külastada Venemaa piirilähedastel aladel elavat abikaasat, sugulasi või nende matmispaiku, teatab Rahandusministeerium.

"Pean oluliseks, et inimesed saaksid külastada oma sugulasi ja esivanemate-sugulaste kalme teisel pool piiri," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. "See aitab hoida üle põlvkondade püsinud sidemeid."

Piirilähedasteks aladeks loetakse Petseri rajooni Petseri linna ning Krupa, Laura ja Uue-Irboska valda, Kingissepa rajooni Ivangorodi linna ning Bolselutski ja Kuzemkino valda või Slantsõ rajooni Zagrive valda.

Vene viisade kompenseerimiseks eraldati 61 000 eurot, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Taotlusi saab esitada Võrumaa Arenduskeskusesse ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liitu. Kultuurivahetuse viisadega tegeleb Võrumaa Arenduskeskuse viisakoordinaator.

Taotlusi viisalõivu kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini 2019, taotlusi tasutud viisalõivu kompenseerimiseks kuni 30. novembrini 2019.

Sel aastal kompenseeritakse dokumentide alusel viisad, mille kehtivusaeg jäi 2018. aasta novembrisse ja detsembrisse ning viisad, mille kehtivusaeg langeb osaliselt või tervikuna 2019. aastasse. Maksimaalselt hüvitatakse sel aastal 70 eurot taotleja kohta.

Viisade kompensatsiooniks eraldas riik selleks aastaks 61 290 eurot.

  • Kontaktisikud Võrumaa Arenduskeskuses: Kaire Trumm (e-post: viisakomp@vorumaa.ee; telefon 53 410 766) ja viisakoordinaator Andy Karjus (e-post: viisakoordinaator@gmail.com; telefon 51 10 611);
  • Kontaktisik Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidus: Hiie Keskla (e-post: hiie@ivol.ee; telefon 51 12 659).

Mullu eraldati Vene viisade kompenseerimiseks 61 000 eurot, vahendas uudisteportaal Sputni Eesti.

Venemaal kehtestati uut tüüpi viisa — sissesõidule ajutise elamisoa saamiseks. Dokument on nähtaval valitsuse veebilehel. Viisa antakse välismaa kodanikule tähtajaga kuni neli kuud, selle vormistab saatkond või konsulaarasutus, juhul kui Venemaa välisministeerium on valmis andma kodanikule loa elada ajutiselt Venemaal.

Venemaa president Vladimir Putin kirjutas 2017. aasta kevadel alla määrusele, mis lubab Eesti ja Läti kodakondsuseta isikutel, kes on sündinud pärast 1992. aasta 6. veebruari, sõita Venemaale viisavabalt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Määruse kohaselt saavad õiguse siseneda Venemaale viisavabalt kõik Eesti ja Läti mittekodanikud, kes on sündinud pärast 6. veebruari 1992. aastal, kuna nimelt sel kuupäeval lakkas nõukogude kodakondsus institutsioonina eksisteerimast.

Turistidel, kes Eestist pärast 1. jaanuari 2019 Venemaale sõidavad, tuleb oma pagas põhjalikult läbi vaadata: pärast uue aasta algust jõustuvad uued tollieeskirjad isiklikuks kasutamiseks mõeldud toodete ja kaupade tollimaksuvabaks transpordiks. Lubatud kogused vähenevad 2-3 kordavahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Venemaa Riigiduuma saadik Konstantin Zatulin läheb Eesti vastu kohtusse
EL on Venemaaga kehtestatud lihtsustatud viisarežiimiga rahul
Kinnitati Venemaa uut tüüpi sissesõiduviisa
Tagid:
kompensatsioon, sugulased, viisa, Eesti, Venemaa

Peamised teemad