12:21 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
91 0 0

12.-14. märtsil korraldavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Tartus kaitseväe taktikaharjutusi, mille raames liiguvad Kõrgema Sõjakooli kadetid linnas relvastatult ja lahingvarustuses, et harjutada patrullimist asustatud piirkonnas.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. "Sellised harjutused Tartus on vajalikud selleks, et läbi üksuste treenimise võimalikult realistlikus keskkonnas olla valmis linnaelanike parimaks sõjaliseks kaitseks agressiooni korral," ütles KVÜÕA rühmataktika grupi ülem major Marko Pungar, edastab Kaisteväe peastaap. 

"Oleme väga tänulikud Tartu elanike mõistva suhtumise eest," lisas major Pungar.

Kaitsevägi võõrandab kriisi korral tuhandeid erasõidukeid >>

12.-13. märtsil patrullivad Sõjakooli kadetid Tartus Jaamamõisa linnaosas, kus kasutatakse lahingutegevuse imiteerimiseks vähesel määral paukpadruneid ja suitsugranaate järgides rangelt ohutustehnilisi eeskirju, et mitte seada ohtu linnakodanike tervist ja vara.

14.märtsil viib KVÜÕA läbi harjutuse Tartu avaturu piirkonnas, kus ainult liigutakse relvastatult, paukpadruneid vms ei kasutata.

Harjutused on kooskõlastatud Tartu linnavalitsuse ja Häirekeskusega, kõiki harjutuste tegevusi jälgivad KVÜÕA kogenud instruktorid, kes tagavad ka ohutuse ümbruskonna jaoks. Patrullimise käigus ei sisene osalejad eravaldustesse ega siseruumidesse ning pärast patrullharjutust korrastab KVÜÕA kasutatud alad.

Kaitseressursside amet (KRA) on registrite põhjal välja sõelunud umbes 2700 üksust tehnikat ning nende omanikud saavad juba lähiajal koormisteate, mis maakeeli tähendab teate saajale seda, et tema masin sobib omaduste ja tehnilise seisundi poolest hästi täitma mõnd riigile vajalikku ülesannet sõja korral, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti veebruaris. 

Noorte tervis ajateenistuse jooksul paraneb >>

Riigi n-ö reservnimekirja arvamise otsuse võivad saada nii ettevõtted kui ka eraisikud. Suuri kohustusi sellega ei kaasne ning näiteks õppustega tehnika olemasolu testima ei hakata, vaid tegutseda tuleb alles siis, kui otsus pööratakse täitmisele ja siis tuleb sõiduk kindla aja jooksul ja täis paagiga varem määratud kohta toimetada ning kaitseväele üle anda.

Kaitsejõudude paraadist võttis osa üle 900 vormikandja
/ Sputnik / Илона Устинова

24. veebruaril peeti Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad, kust võttis osa üle 900 vormikandja, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Paraadil olid esindatud kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, sõjaväepolitsei vahipataljon, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, Kaitseliidu Tallinna malev ning Naiskodukaitse. Samuti osalesid paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest oli paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalesid paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus.

Peamised teemad