20:01 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Keskerakonna kunagine juht ja Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar

Savisaare kaitsja taotleb menetluskulude hüvitamist ringkonnakohtus

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
66 0 0

Altkäemaksu võtmises süüdistatud, kuid tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastatud Keskerakonna kunagise juhi ja Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaare kaitsja taotleb menetluskulude hüvitamist Tallinna ringkonnakohtus.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Vandeadvokaat Oliver Nääs vaidlustas ringkonnakohtus 18. veebruaril Harju maakohtus tehtud määruse, millega jäeti Savisaare menetluskulude taotlus läbi vaatamata, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Riigikohus vabastas Edgar Savisaare kohtu alt >>

"Esitasime taotlused kohtu poolt antud tähtaegadele tuginedes ning nende raames, kuid kuna kohus on tänaseks seisukohta tähtaegade osas muutnud, siis esitasime alternatiivselt ka taotluse tähtaja ennistamiseks," ütles Nääs BNS-ile.

Veebruaris jättis maakohus Savisaare menetluskulude hüvitamise taotluse läbi vaatamata, kuna leidis, et see taotlus ei olnud esitatud tähtaegselt.

Savisaare menetluskulud on kokku 228 995,74 eurot, mis tuleks kaitsja sõnul riigi poolt hüvitada.

Mullu 21. detsembril jõustas riigikohus varasema Harju maakohtu määruse, millega Savisaar tema tervisliku seisundi tõttu kohtumenetlusest vabastati.

Riigikohus tõdes, et kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt saab kriminaalasja kohtulikul arutamisel kriminaalmenetluse lõpetada, kui kohus tuvastab, et süüdistatav on parandamatult haigestunud ning ta ei ole seetõttu võimeline kriminaalmenetluses osalema ega süüdimõistmise korral karistust kandma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Justiitsminister Urmas Reinsalu
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Savisaare suhtes tehtud esma- ja täiendekspertiisi aktidest nähtub, et süüdistatav on parandamatult haigestunud. Tal on tuvastatud mitu rasket haigust: krooniline südame isheemiatõbi, aterosklerootiline südamehaigus, südame- või veresooneimplantaadi või -siiriku olemasolu, südamekahjustusega hüpertooniatõbi ja insuliinisõltumatu suhkurtõbi. Süüdistatava parandamatu haigestumise üle vaidlust ei olegi, vaid keskne õiguslik probleem on, kas loetletud rasked haigused takistavad Savisaarel kriminaalmenetluses osaleda ja süüdimõistmisel karistust kanda," tõdes riigikohus.

Riigiprokuratuur süüdistas Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Savisaar end kuritegudes süüdi ei tunnistanud >>

Edgar Savisaar ütles Harju maakohtus augustis 2017. a. pärast prokuröri avakõnet, et tema end kuritegudes süüdi ei tunnista. "Ma olen puhas nagu prillikivi," kinnitas ta.

Teema:
Savisaare protsess (32)

Samal teemal

Savisaare protsess
Tagid:
hüvitamine, Ringkonnakohus, Oliver Nääs, tervis, kulud, menetlus, Edgar Savisaar

Peamised teemad