12:25 13. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1137
  • RUB70.0885
Parkla, illustreeriv foto

Selveri parklate invakohad tähistati sildiga "Võtad mu koha, võta ka puue"

© Flickr / Danny Huizinga
Eesti uudised
lühendatud link
8920

Viie Selveri kaupluse invaparkimiskohtadele lisandusid koostöös rahvusvahelise heategevusorganisatsiooni LIONS Eesti piirkonnaga täiendavad parklaviidad, millel seisab sõnum "Võtad mu koha, võta ka puue".

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Selveri parklate uued viidad kutsuvad üles jätma invakoht neile, kes seda päriselt vajavad. Sõnumiga soovivad Selver ja LIONS suunata tugeva tähelepanu nõrgemale – seda nii kaupluste parklates kui ka ühiskonnas laiemalt, seisab Selveri kodulehel

Nägemispuuetega tallinlased soovivad rohkem tööd >>

"Invaparkimiskohti tähistavad liikluskorraldusmärgid pole sinna niisama paigaldatud," ütles AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp. "Selveril on hea meel osaleda projektis, mis tuletab meelde, et invaparkimiskohti tähistavad liikluskorraldusmärgid pole sinna niisama paigaldatud."

"Saame aru, et tegemist on jõulise sõnumiga, kuid samal ajal tunneme vastutust tagada invakohtade kasutamise võimalus neile, kes seda tõeliselt vajavad," ütles Lomp, kes kutsub inimesi üles olema arvestavad ja lugupidavad meist nõrgemate suhtes.

"Kuigi invaparkimiskohtade kuritarvitajatele mõeldud sõnum on esialgu nähtaval Selveri kaupluste parklates, loodame, et selle mõju ulatub kaugemalegi," lisas ta.

Eesti LIONS piirkonna kuberner Arvi Perv selgitas, et invaparklate projekti idee sündis LIONS liikmete algatusel ja vajadusest pöörata kogukonna suuremat tähelepanu kitsaskohale, mille kaotamisele saame kõik kohe kaasa aidata.

"Tutvustasime ideed Selverile ja on suur rõõm, et see leidis toetust ja teostust. Märka kaaslast ja su päev on korda läinud," kutsub Perv inimesi üles.

Uued sildid asuvad esialgu viie kaupluse – Merimetsa, Kolde, Pelgulinna, Pirita ja Peetri Selverite – parklates.

Veebruaris avanes järjekordne taotlusvoor, millega toetatakse omavalitsusi puudega inimeste eluruumide kohandamisel. Kodu kohandamiseks on inimesel vaja pöörduda kohalikku omavalitsusse, teatas Sotsiaalministeerium.

Avalikud ehitised peavad olema ligipääsetavad puuetega inimestele, illustreeriv foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva sõnul võivad inimesed juba praegu omavalitsusele taotluse esitada.

"Omavalitsuse ülesanne on seista hea selle eest, et tema territooriumil elavad inimesed saaksid olla võimalikult iseseisvad ja elada väärikates tingimustes," ütles minister.

"Esmalt on oluline, et inimene annaks ise oma murest teada – seda on tal õigus teha kogu aeg. Ühtlasi kutsun kõiki üles teavitama ka teisi sellest võimalusest – nii soodustame vajaliku info jõudmist nendeni, kes seda tõesti vajavad," lisas ta.

2018. aasta seisuga on Eestis üle 157 tuhande puudega inimese, mis moodustab 12% elanikkonnast.

ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni on lisaks Eestile ratifitseerinud 174 riiki. Eesti Puuetega Inimeste Koja poolt koosatud variraportiga on võimalik tutvuda koja koduleheküljel.

Samal teemal

Nägemispuudega inimesed saavad taotleda juhtkoera
Spetsialistide puudus toob sotsiaalse rehabilitatsiooni hinnamuutuse
Tagid:
parkla, puuetega inimene, Selver

Peamised teemad