22:20 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
14421

Alates esmaspäevast, 11. märtsist, sooritavad Saksa õhujõudude lennukid Eesti õhuruumis treeninglende. Ajalehe Komsomolskaja Pravda sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Baranets hindas ohtu, mida kujutavad NATO sõjalised harjutused Eesti õhuruumis elanikkonnale.

TALLINN, 12. märts - Sputnik. Samuti rääkis ta nende eesmärkidest. Eksperdi sõnul nõuab kõikide sõjaliste harjutuste õppeülesannete täitmine väga kõrgeid kutseoskusi, seega on erakorraliste vahejuhtumite tekkimise oht väga reaalne.

Raketilöök Eesti pihta >>

"Sooritatavad sõjalised harjutused nõuavad pilootidelt kõrget meisterlikkust. Siin on lubamatud mitte ainult raskete tagajärgedega lennukite kokkupõrked, vaid ka nende allakukkumised. Kui arvestada, et piirkond on üsna tihedalt asustatud, siis on katastroofi tõenäosus üpris kõrge," ütles Viktor Baranets kommentaaris portaalile Sputnik Eesti.

Военный эксперт Виктор Баранец
© Фото : из личного архива Виктора Баранца
Ajalehe Komsomolskaja Pravda sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Baranets

Rääkides olukorrast tervikuna, pidas ekspert NATO harjutusi Eesti õhuruumis alliansi ettevalmistusteks nn Venemaa ohtude täiemahulisele tõrjumisele. Mis puutub Venemaasse, siis Barantsi sõnul "jälgitakse kõiki selliseid harjutusi hoolikalt". "Ükski lähenemine isegi 150-300 kilomeetri kaugusele Venemaa õhupiiridele ei jää märkamatuks," märkis ta.

"On fakt, et NATO valmistab üha enam ette vaenutegevuse õhukomponenti," järeldas Baranets.

Alates esmaspäevast, 11. märtsist, sooritavad Saksa õhujõudude lennukid Eesti õhuruumis treeninglende. Kava kohaselt harjutavad piloodid õhulahingu ja -luure elemente madalatel kõrgustel.

Lisaks harjutatakse koostegutsemist Eesti kaitseväe maaväeüksustega. Lahingulennukid tõusevad õhku NATO sõjaväelennuväljalt Ämaris, harjutused viiakse läbi vähemalt 152 meetri kõrgusel.

Moskva on varem korduvalt viidanud ohule, mida põhjustab NATO sõjalise kohaloleku kasv Venemaa piiri lähedal. Venemaa juhtkond on korduvalt näidanud, et pole huvitatud vastasseisust Ameerika Ühendriikide ega NATOga, ei Balti regioonis ega kusagil mujal.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ei ole Balti regioonis mingeid ohte, mis õigustaksid tema militariseerimist ning kõik selle piirkonna suhtlemisega seotud probleemid tuleks lahendada juba olemasolevate mitmepoolsete formaatide raames.

Samal ajal märkis Venemaa välisminister, et NATO on hästi teadlik asjaolust, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata ja müüti Venemaa ohust kasutatakse selleks, et õigustada sõjalise kohaloleku suurendamist Venemaa piiridel.

Samal teemal

Raketilöök Eesti pihta
Õhuturbe lennukid harjutavad Eesti õhuruumis
Eesti õhuruumis harjutavad Saksa Eurofighterid
Liitlaste treeninglennud Eesti õhuruumis jätkuvad
Liitlaste hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende
Tagid:
õhuruum, Viktor Baranets, Eesti, NATO

Peamised teemad