15:16 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
16830

Venemaa saatkond Eestis kommenteeris Eesti välisluureameti aastaraamatut, millest suurem osa on pühendatud "Venemaa ohtudele".

TALLINN, 14. märts  - Sputnik. Venemaa saatkonna töötajad nimetasid Eesti välisluureameti poolt 12. märtsil välja antud Rahvusvahelise julgeoleku 2019. aasta aastaraamatut "Lääne ajakirjandusest võetud Venemaa-vastaste "õudukate" kogumikuks".

Venemaa demoniseerimine on silmnähtav

Vene diplomaadid leiavad, et kui Välisluureameti logo üllitise kaanel välja arvata, siis on "mainitud oopus Lääne ajakirjandusest võetud Venemaa-vastaste "õuduslugude" kogumik, mille koostamisega on Eesti spetsialistid tegelenud ilmselt aasta otsa".

Ekspert: Eesti on täielikult "läbipaistev" ka ilma seirelaevadeta >>

"Lõpuks soperdati kokku raskesti seeditav rosolje süüdistustest, moonutatud faktidest, tendentslikest hinnangutest ja otsesest laimust, mis on üle valatud paksu russofoobiaga," rõhutasid nad.

"Raporti autorite loogikat järgides peab pahaaimamatu Eesti elanik olema valvas, sest Venemaa ohud ähvardavad teda iga nurga peal. Venemaale reisides need ohud kümnekordistuvad. Kui vaatate kodus Venemaa filmi või vene muusikute kontserti, võite sattuda Kremli propaganda ohvriks, ja nii edasi ja nii edasi. Selle üllitise eesmärk - Vene Föderatsiooni demoniseerimine - on ilmne, samuti katsed hävitada kahepoolseid suhted, mis on selgelt vastuolus Eesti rahva meeleoludega. Üldiselt on tegemist hea näitega välisriikide geopoliitiliste ambitsioonide teenimisest rahvuslike huvide arvelt," öeldakse Venemaa Eesti suursaatkonna avalduses.

Hämmastavad fantaasiad

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 12. märtsil üllitas Eesti Välisluureamet aastaraamatu, milles antakse ülevaade rahvusvahelist julgeolekut ähvardavatest ohtudest. Väljaande 67 leheküljest 61 on pühendatud Venemaale.

Rahvuslane: kui Eesti välja sureb, pole Putinil ja Venemaal sellega pistmist >>

Võrdluseks - rahvusvahelisele terrorismiohule on pühendatud ainult kaks lehekülge ja Euroopa Liidu sattumisele ebaseaduslikku rändekriisi – üks.

Eesti välisluureameti erilise huvi objektiks on Venemaa sõjalise võimsuse tugevnemine, Venemaa sise- ja välispoliitika, Vene-Ukraina suhted, Krimm, Vene Õigeusu Kiriku tegevus, Venemaa huvi Euroopa Parlamendi valimiste vastu ja palju muud, mis Eesti luure arvates kujutab endast ohtu rahvusvahelisele julgeolekule.

Venemaa välisministeerium on varem öelnud, et Eesti eriteenistuste aastaaruannetes sisalduvad põhjendamatud spekulatsioonid ei tekita muud kui hämmeldust.

Välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on sellistes aruannetes objektiivse analüüsi asemel "täiesti kulunud Venemaa-vastased klišeed, millest õhkub spioonimaaniat, hüsteerilisi üleskutseid hoiduda kontaktidest Venemaaga jne.

Zahharova rõhutas, et selline Eesti elanike, Eesti ja Venemaa suhete parandamisest huvitatud riigiametnike ja ühiskondlike organisatsioonide hirmutamine ei vasta selgelt kahepoolse konstruktiivse dialoogi vajadustele.

Samal teemal

Riigikogus kutsuti üles "rääkima Putiniga tugevuse keeles"
Teabeametist saab Välisluureamet
Välisluureamet: Venemaa otsene sõjaline ründe oht on väike
Zahharova: NATO vastusest Putini sõnumile
Ekspert: NATO valmistab Eestis ette lahingutegevuse õhukomponenti
Tagid:
Välisluureamet, aastaraamat, Venemaa, Eesti, Venemaa suursaatkond

Peamised teemad