06:40 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
160 0 0

Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaare ütles, et teoreetiliselt on võimalik uue kiirraudteetrassi ehitamisest loobuda, kui uus valitsusliit peaks niimoodi otsustama, küll aga tuleb arvestada võimalike trahvidega nii euroliidult kui ka Lätilt ja Leedult.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Uue valitsusliidu läbirääkijad jätkasid kolmapäeval arutelu Rail Balticu üle, sest EKRE on nõudnud Euroopa suunalise raudtee ehituse lõpetamist. ERR küsis Kaunissaarelt, kas asjajamise praeguses staadiumis on teoreetiliselt üldse võimalik anda tagasikäik.

Kohus: riik peab Rail Balticu materjalid kohtumenetluses avaldama >>

"Kui midagi on alustatud, siis reaalselt on seda võimalik samamoodi ka peatada. See kõik sõltub siiski sellest, milliseid otsuseid teeb valitsus, milliseid otsuseid teeb parlament /.../ Lihtsalt tuleks vaadata kogu taustsüsteemi, kusmaal me oleme selle projektiga ja kellega koos me seda teeme. Niisama lihtne Rail Balticu peatamine ilma mingisuguste tagajärgedeta kindlasti ei ole," lausus ta.

Raudtee olematud kaubavood
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis allkirjastasid Tallinnas 31. jaanuaril 2017 Rail Balticu leppe, mis paneb paika uue raudteeühenduse tähtajad, marsruudi ja mitmed tehnilised detailid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Rail Baltic on esimene nii hiiglaslik kommertsprojekt, mida kolm Balti riiki koos teostavad. Rail Balticu projekti eesmärgiks on ühendada kolm Balti riiki Euroopa standardlaiusel raudtee abil üle-Euroopalise transpordivõrgustikuga.

Raudtee marsruut on Tallinn-Pärnu-Riia-Panevežys-Kaunas kuni Leedu-Poola riigipiirini. Raudtee kuulub TEN-T põhivõrgustiku Põhjamere-Läänemere koridori.

Avaliku elu aktivistid korraldasid meeleavalduse Rail Balticu vastu >>

Maksimaalsed kiirused on 240 km/h reisi- ning 120 km/h kaubavedudele. Raudtee pikkus ca 700 kilomeetrit, lisaks on planeeritud Kaunase ja Vilniuse vaheline trass, mis lisab ca 100 km.

Ehitatakse välja ka ühendused Riia ja Kaunase lennujaamadega, Riia ning Muuga sadamatega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Визуализация трассы Rail Baltic на территории Эстонии
© Фото : RB Estonia
Rail Balticu projekti eesmärgiks on ühendada kolm Balti riiki Euroopa standardlaiusel raudtee abil üle-Euroopalise transpordivõrgustikuga
Teema:
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)

Samal teemal

Rail Baltic: vastuoluline raudtee
Tagid:
trahv, Eesti, Balti riigid, majandus, raudtee, Rail Baltic

Peamised teemad