04:32 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
87 0 0

Eesti finantsasutused on võimaliku koalitsioonipartneri erakonna Isamaa kava vastu II pensionisammas kaotada. Huvigrupid märgivad oma avalikus kirjas, et see viiks tulevikus pensionärid vaesusriski ja kiire müük tooks kaasa sellest lähtuvaid kahjusid.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Ühispöördumisele andsid oma allkirjad, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon, FinanceEstonia, Eesti Pangaliit, Tallinna Börs, Investeerimisklubi, Tööandjate Keskliit ja Ametiühingute Keskliit.

Finantsasutused kirjutavad, et kui praegune pensionisüsteem lammutada, siis jääb tulevikus üle vaid suur hulk vaeseid pensionäre, pensioniea märkimisväärne kasv, tööealiste märgatav maksukoormuse tõus ja suure hulga välistööjõu riiki lubamine.

Ansip: riigi rahanduse ummikusse ajanud inimesele peaministritooli andma ei peaks>>

Nende sõnul on enam kui 80% kaasmaalaste ainus või peamine finantsvara lisaks jooksvale pangakontole teises sambas kogutud pension.

"Kokku on neid 700 000 ehk 22 korda rohkem kui neid, kel väärtpaberikontol kasvõi üks väärtpaber või neid, kes vabatahtlikult kolmandasse pensionisambasse raha kogunud on. See näitab, et vabatahtlik investeerimine eesmärgiga omale pensionipõlveks sääste koguda võib küll poliitiku suust ahvatlevalt kõlada, kuid päris elus ei toimi," seisab avalikus kirjas.

Samuti ei pea finantsasutused väheoluliseks võimaliku kahju, mis tekib olukorras, kus pensionifondid on sunnitud kiirkorras müüma hakata oma investeeringuid, sest kiirmüügihinnaga ei ole võimalik kõrget hinda teenida.

"Selmet valimiste järellainetuste mõjus lammutada toimivat, tasuks keskenduda sellele, kuidas kogumispensioni süsteemi paremaks muuta. Oleme selles osas kõik nõus nõu ja jõuga abiks olema," seisab avalikus kirjas.

Uut valitsust moodustavad Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE ja Isamaa poliitikud arutavad Isamaa soovi muuta seni kohutuslik pensioni teine sammas vabatahtlikuks. Peaminister Jüri Ratase sõnul arutati pensioni teise samba saatust esmaspäeval, 25. märtsil, kuid kokkulepet ei sündinud.

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pälvis riigis valitsev Keskerakond parlamendivalimiste tulemuste kohaselt teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%). Keeldudes reformierakondlastega koalitsiooni minemast, võtsid keskerakondlased ette katse jääda riigitüürile, moodustades enamusvalitsuse kahe teise parlamenti pääsenud erakonnaga – EKRE (17,8%) ja Isamaaga (11,4%).

Valitsuse moodustamine - 2019>>

EKRE-ga läbirääkimiste alustamine kutsus esile protesti mitmete Keskerakonna võtmetähtsusega tegelaste ja osa poolt tema valijatest, kes nägid potentsiaalses liidus rahvuslasteha oma huvide reetmist.

Muret rahvusmeelsete jõudude võimaliku võimuletuleku pärast Eestis on väljendatud ka Euroopa Parlamendis.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Tagid:
finantsasutused, finantssektor, pank, pension, valitsus

Peamised teemad