18:12 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
9920

Üle kolmekümne erineva musikažanri ning üle saja viiekümne kohaliku ja välismaa bändi ja üksikesineja – Eestimaa pealinna on taas saabunud muusikafestival Tallinn Music Week.

TALLINN, 27. märts — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Festivali Tallinn Music Week (TMW) kontserdiprogramm algas kolmapäeval, 27. märtsil Viru Keskuse kaubanduskeskuses 28-aastase bassimängija, helilooja ja arranžeerija Janno Trumbi juhendatava kümnemehelise orkestri JT Conception tasuta eeskavaga.

Esimesele tasuta kontserdile kogunes rohkesti inimesi, näha oli, et paljud neist olid sattunud juhuslikult esinemist kaema. Kaubanduskeskuse külastajate reageeringute põhjal otsustades kujunes lõunaaegne kontsert neile positiivseks üllatuseks.

Открытие музыкального фестиваля Tallinn Music Week в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Festivali avamine

Tõsi, leidus neidki, kes olid just nimelt TMW kontserdisarja avamisele tulnud. Näiteks Pireti ja Jaanika kutsus kontserdile üks bändi JT Conception muusikuist. "Tasuta kontsertide mõte meile otse loomulikult meeldib," ütlesid kontserdikuulajad.

Kes festivalil esinevad

Tänavu toimub festival Tallinn Music Week üheteistkümnendat korda. Varem alguse saanud ürituste kõrval võib tänavuse TMW põhiosaks kahtlemata nimetada just kontserte.

Открытие музыкального фестиваля Tallinn Music Week в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Festivali avamine

Osa neist on kontsertidest tasuta ja toimuvad enamasti päevasel ajal erinevates avalikes paikades. Tasuta ürituste kavaga saab üksikasjalikult tutvuda festivali veebilehel.

Открытие музыкального фестиваля Tallinn Music Week в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Festival Tallinn Music Week

Muusikud saabuvad siia erinevatest maailma paikadest – nii lähivälismaalt kui ka kaugemalt (nimekirjas on nii Jaapan kui USA kui Kanada kui ka koguni Taiwan).

Igaüks saab kuulata "midagi oma"

Festivali Tallinn Music Week kommunikatsioonispetsialist Olesja Rotar nentis Sputnik Eestile, et mullune festival oli küll ulatuslikum, tänavusel on esinejate arv kahanenud 250-lt 170-ni, kuid muusika kvaliteeti see ei mõjuta.

Специалист по коммуникациям Tallinn Music Week Олеся Ротарь
© Sputnik / Вадим Анцупов
Olesja Rotar

"Otsustasime koondada peaaegu kogu festivali muusikalise osa Põhja-Tallinna linnaossa. Kuidi tasuta kontserdid, mida saab lõunavaheajal kuulama minna, toimuvad endiselt Tallinna erinevates punktides," ütles ta.

Реклама музыкального фестиваля Tallinn Music Week в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Festivali rekaaamivoldikud

Olesja Rotar usub, et stiilide mitmekesisus võimaldab igaühel leida midagi oma. Näiteks indie-popi armastajatele sobivad välismaal tuntud Pompeya venelased, räpisõpradele ukrainlanna ning rahulikuma muusika eelistajatele Venemaa minimalismi esindaja Kirill Richter, kes, olgu öeldud, oli 2018. aasta suvel Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistluste tunnusmuusika autoriks.

Täismahus artiklit võite lugeda portaali venekeelsel poolel.

Samal teemal

Festival Tallinn Music Week tõi kokku sadu inimesi
Tallinn Music Week toob Viru ringil liikluskorralduse muutuse
Tagid:
Tallinn, Eesti, muusika, kultuur, Tallinn Music Week

Peamised teemad