01:59 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
113 0 0

Pirita linnaosavalitsus otsustas naljapäeval Lillepi pargi luksuslikuks elamurajooniks muuta ja Pirita randa külastustasude arvelt arendama hakata.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Arendustööde algjärgus kavatsetakse Lillepi parki rajada 4 korterelamut, kus on kokku 200 korterit, teatab Pealinn

"Kõige väiksem korter on 2-toaline ja 43 m2 ning maksab 130 000 eurot. Suurim korter on 6-toaline ja 125 m2 ning selle hinnaks 750 000 eurot. Sellest korterist on merele eriti kaunis vaade," kommenteeris Pirita linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks.

"Tegelikult plaanime ümber kujundada kogu Lillepi pargi. Pargi ümbrus piiritletakse aiaga ning selle kasutusõiguse saavad esmajärgus Lillepi residentsi elanikud."

Ehitustöödega on plaanitud alustada käesoleva aasta juulikuus. Ehitused valmivad 2021. aastal. Paralleelselt alustatakse nii hoonete rajamise kui ka maastiku ümberkujundamise ning haljastuse uuendamisega. Ainuüksi maastikutööde maksumus on 5,8 miljonit Eurot.

Tallinna teenindussaalis avatakse näitus Eesti riigipeadest >>

Jõksi sõnul ei tule looduskaitsjatel muretseda. "Osa pargist me säilitame, et elanikud saaksid selle rohelust nautida. Kusjuures, juba toimuvad läbirääkimised joogaõpetajaga, kes hakkab sobiva ilma korral pargis elanikele hommikuti joogatunde korraldama,"lisas Jõks.

Seni ei ole linnaosavalitsus töötanud kui kommertsettevõte, kuid nüüdseks on see muutumas. "Meil tuleb mõelda suuremalt ja väljaspool kujunenud raame! Praegu on meil ka arutluse all ka Pirita ranna kasutamise tasuliseks muutmine – nagu parkimisegagi, on esimesed 15 minutit tasuta, kuid seejärel käivituv tariif on kaks eurot tunni eest. Kogutud vahendid saame suunata Pirita ranna arendamisse ja selle abil pakutava teenuse kvaliteeti tõsta," mainis Jõks.

"Kui üldiselt korraldavad analoogseid arendusprojekte eraettevõtted, siis antud projekt on täielikult Pirita Linnaosa Valitsuse loodud. Ettevõtmine võimaldab linnaosa tulusid kasvatada, samuti tõsta linnaosavalitsuse töötajate madalavõitu palku poolteist korda," kinnitas linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks.

Samal teemal

Raskeid laevaõnnetusi eelmisel aastal Eesti vetes ei olnud
Tagid:
linnaosavalitsus, park, Tallinn, Pirita rand, Pirita

Peamised teemad