04:45 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Eesti uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
25351

Kuna Eesti Vabariigi presidendi Venemaa visiidini ei ole jäänud kuigi palju aega, ei saa Putiniga kohtumisele suuri lootusi panna, märkis politoloog Rein Müllerson portaalile Sputnik Eesti antud kommentaaris.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Kersti Kaljulaid ei suuda tõenäoliselt Vladimir Putiniga olulisi küsimusi lahendada, ilma neid eelnevalt Brüsseliga kooskõlastamata, kuid nende kohtumine on kontaktide loomiseks vajalik, lausus Rein Müllerson, endine Genfi Rahvusvahelise Õiguse Instituudi president (2015-2017) ja Tallinna Ülikooli professor oma kommentaaris Sputnik Eestile

Vene ajakirjanduses ilmunud teave, et Eesti Presidendi Kantselei saatis Vene poolele taotluse võimaliku kohtumise korraldamiseks Venemaa Föderatsiooni juhiga rõõmustas Müllersoni.

Ta leiab, et mõlemal poolel on, millest rääkida ja seetõttu hindab ta sellist sammu positiivselt.

Üldiselt, ei saa Müllersoni sõnul nii lühikese etteteatamisega korraldatud kohtumine kuigi resultatiivseks osutuda.

"Kasvõi ainult seetõttu, et Eestil puudub iseseisev välispoliitika – see dikteeritakse Brüsselist. Ma ei mõtle mitte niivõrd Euroopa Liitu kui just NATO-t," ütles Müllerson, lisades, et ilma nendega kooskõlastamata ei hakka Kersti Kaljulaid lahendama küsimusi, mis nõuavad radikaalset lähenemist.

Kuni eksisteerib ühepooluseline maailmakord, ähvardab inimkonda tuumasõda >>

Kuna Eesti Vabariigi presidendi Venemaa visiidini ei ole jäänud kuigi palju aega, ei saa Putiniga kohtumisele suuri lootusi panna, ütles professor.

Nagu Sputnik Eesti varem teatas, kavatseb Eesti president Kersti Kaljulaid 18. aprillil Moskvasse sõita, et osaleda Eesti saatkonna renoveeritud hoone avamisel.

President Kersti Kaljulaid sõidab töövisiidile Moskvasse >>

Kaljulaidi visiidi Moskvas viibimise ajakava ei ole veel kindlaks määratud ja ta loodab ka Venemaa riigipeaga kohtuda, milleks Eesti Vabariigi Presidendi kantselei ka vastava taotluse saatis.

Kuigi Vladimir Putin ei kavandanud kohtumisi Eesti presidendiga, märkis tema pressisekretär Dmitri Peskov, et ta ei saa sellise sündmuse võimalust välistada.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)

Samal teemal

Müllerson selgitas, miks ta Euroopat jõukeskuseks ei pea
Tagid:
Moskva, tippkohtumine, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid, Rein Müllerson, Venemaa, Eesti

Peamised teemad