21:40 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
69 0 0

Keskerakonna juhatus kinnitas täna Tallinna linnapeakandidaadiks senise linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti. Tallinna linnapea Taavi Aas andis eile teada, et asub tööle riigikogus.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas esitas täna erakonna juhatusele ettepaneku kinnitada erakonna aseesimehe, Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti kandidatuur Tallinna linnapea kohale, teatas portaal Pealinn.

Ratas sõnas, et linnavalitsus saab uue, kuid kogenud juhi ning Keskerakond jätkab tööd, mis on toonud valimistel tallinlastelt suurima usalduse.

"Mihhail Kõlvart on vastutanud hariduse, kultuuri ja spordi valdkonna eest abilinnapeana ja andnud tugeva panuse linna arengusse linnavolikogu esimehena. Tegemist on kahtlemata väga pädeva kandidaadiga, keda kohalike omavalitsuste valimistel usaldas ligi 25 000 pealinlast," tõi Ratas välja.

Samuti tänas Keskerakonna esimees 14 aastat abilinnapea ja linnapeana Tallinna juhtinud Taavi Aasa tema töö eest pealinna elanike heaks.

"Taavi Aas on teinud linnajuhina tänuväärset tööd ning ta on eest vedanud mitmeid pealinnas ellu viidud olulisi projekte. Kogemused, mida ta on saanud pealinna ja omavalitsuste liitu juhtides, aga ka erasektorist, on riigitasandil oodatud ja vajalikud," sõnas peaminister.

Taavi Aas lahkub Riigikokku - kellest saab Tallinna linnapea>>

Tallinna meerikandidaadiks kinnitatud Mihhail Kõlvart ütles, et ametiketiga kaasnev vastutus on suur ning esimene eesmärk on hoida pealinna juhtides vähemalt sama taset kui Taavi Aas.

"Taavi Aas pole olnud mitte ainult hea linnapea, vaid ka tugev meeskonnajuht. Usun, et meievaheline suurepärane koostöö jätkub ka tulevikus ning arutame edaspidigi ühiselt, kuidas pealinna inimeste heaolu parandada," sõnas Kõlvart.

Kolmapäeval, 3. aprillil teatas Tallinna linnapea Taavi Aas, et lahkub riigikogusse. Viimastel riigikogu valimistel hääletas Aasa poolt ligi 4000 inimest Mustamäelt ja Nõmmelt. Riigi tasandil soovib Aas keskenduda eeskätt rahandus- ja majandusküsimustele, lisaks seista omavalitsuste laiemate õiguste eest.

2019. aasta Riigikogu valimised toimusid 3. märtsil. Valitsev Keskerakond parlamendivalimiste tulemuste kohaselt pälvis teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Moskva linnavalitsuse juhtivametnik arutas Tallinna linnapeaga koostööd>>

Keeldudes reformierakondlastega koalitsiooni minemast, võtsid keskerakondlased ette katse jääda riigitüürile, moodustades enamusvalitsuse kahe teise parlamenti pääsenud erakonnaga – EKRE (17,8%) ja Isamaaga (11,4%).

EKRE-ga läbirääkimiste alustamine kutsus esile protesti mitmete Keskerakonna võtmetähtsusega tegelaste ja osa poolt tema valijatest, kes nägid potentsiaalses liidus rahvuslasteha oma huvide reetmist. Muret rahvusmeelsete jõudude võimaliku võimuletuleku pärast Eestis on väljendatud ka Euroopa Parlamendis.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
riigikogu, linnapea, Tallinn, Taavi Aas, Mihhail Kõlvart

Peamised teemad