12:38 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
120 0 0

Harjutuse ajal hävitati eri tüüpi laskemoonaga mitmeid soomukeid ja jalaväge jäljendavaid sihtmärke, samuti näidati relvade punkrivastast mõju.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Kaitseväe keskpolügoonil toimus mööduval nädalal Scoutspataljoni laskelaager, mis lõppes huviliste, parterite ja erialaspetsialistide tarvis korraldatud tankitõrjerelvade võimekust demonstreeriva näidislaskmisega, vahendab Kaitseväe peastaabi pressiosakond.

Ürituse korraldaja leitnant Erkki Tuul teatas, et kuna laskemoona kõrge hind ei võimalda selle igapäevast kasutamist väljaõppe käigus, korraldatigi demolaskmine, kus huvilised saavad oma kompetentsust suurendada ja kogemust ning teadmisi ka teistele edasi anda."

Testlaskmisteks kasutati Rootsi päritolu klassikalist, 1991. a. oma põhilise olemuse (M3) omandanud tankitõrje granaadiheitjat Carl Gustaf ning ühekordset Hispaania päritolu tankitõrjelasku C90 Instalaza.

Harjutuse ajal hävitati eri tüüpi laskemoonaga mitmeid soomukeid ja jalaväge jäljendavaid sihtmärke, samuti näidati relvade punkrivastast mõju.

Tänase demonstratsiooni organiseeris Scoutspataljoni lahingutoetuskompanii tankitõrjerühm, mida toetasid tankitõrjekompanii ja suurtükiväepataljon.

Scoutspataljoni soomusüksused lihvivad Lätis laskeoskust >>

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi professionaalne kiirreageerimisüksus.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, kiitis Kaitseinvesteeringute keskus heaks EuroSpike GmbH pakkumise Spike LR, Spike LR2 või Spike ER kaugmaa-tankitõrjesüsteemide hankeks. 

Тренировка эстонских гранатометчиков на полигоне
© Estonian Defence Forces
Kaitseväe keskpolügoonil toimus mööduval nädalal Scoutspataljoni laskelaager

Uue põlvkonna mitmeotstarbeliste rakettide ostmise lepingu hind on umbes 40 miljonit eurot ja tarneperiood 7 aastat.

Avalikest allikatest kättesaadava teabe kohaselt koosneb Spike-LR perekonda Spike-SR - kerge kantav kompleks laskekaugusega kuni 1500 meetrit, Spike-MR laskekaugusega kuni 2500 meetrit, Spike-ER laskekaugusega kuni 8000 meetrit, Spike-NLOS laskekaugusega kuni 25 kilomeetrit. 

Raketi lennukiirus trajektooril on 130–180 meetrit sekundis. Kompleks on mõeldud vaenlase kaasaegsete, dünaamilise kaitsega varustatud tankide, kindlustustes paikneva elavjõu ja soomustatud sõidukite hävitamiseks keerulistes ilmastikutingimustes.

Poola Kaitseministeeriumi sõnul on Spike-LR tandemkumulatiivse lahingupea läbistamisvõime kuni 700 mm homogeenterassoomust. Kindlustusrajatiste purustamiseks võib Spike-LR varustada suure läbimisjõuga lõhkepeaga.

Тренировка эстонских гранатометчиков на полигоне
© Estonian Defence Forces
Kaitseväe keskpolügoonil toimus mööduval nädalal Scoutspataljoni laskelaager

Erinevate konfiguratsioonidega Spike tankitõrjesüsteemid on umbes 28 maailma riigi relvastuses, kellele on tarnitud umbes 30 000 raketti. Spike-LR kõrge lahinguefektiivsus ei ole siiski tõestatud. Näiteks Peruus 2010. aastal toimunud testimisel tabas esimene rakett edukalt sihtmärki, kuid teise raketi mootor ei käivitunud ja see kukkus maha operaatorist 50 meetri kaugusel.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Riik ostab pikamaa tankitõrjesüsteemi tõenäoliselt Saksamaa firmalt
Tagid:
õppused, sõjaväeõppused, tankitõrjekompanii, tankitõrjesüsteem, tankitõrjerakett, tankitõrjerelv, tank, Venemaa, NATO, Eesti

Peamised teemad