11:26 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Eesti uudised
lühendatud link
58 0 0

Tänavu kolme kuuga on liikluses hukkunud neliteist inimest ehk kahe võrra vähem kui aasta varem sama ajaga. Märtsis toimunud liiklusõnnetustes sai vigastada kolmandiku võrra rohkem inimesi kui viimase viie aasta märtsi keskmisena.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Politsei- ja piirivalveameti politseimajor Sirle Loigo märkis, et kui jaanuaris ja veebruaris juhtus eelmiste aastate sama perioodiga võrreldes vähem liiklusõnnetusi, milles said inimesed vigastada, siis märtsis see nii enam ei olnud, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Tänavu jaanuarist märtsini juhtus Eesti teedel 234 rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada 307 inimest ja 14 hukkusid. Mullu samal ajal oli raskeid õnnetusi 249, milles said vigastada 326 inimest ja 16 hukkusid.

"Märtsis oli kannatutega liiklusõnnetuste arv neljandiku võrra suurem kui 2017. ja 2018. aasta märtsis, kahe kolmandiku võrra suurem kui tänavu veebruaris. Märtsis toimunud liiklustõnnetustes sai vigastada kolmandiku võrra rohkem inimesi kui viimase viie aasta märtsi keskmisena," ütles Loigo.

Eestis on Pärnu linna jagu rahvast alkoholist sõltuvuses >>

Arusaadavalt on talvekuudel vähem liiklusõnnetusi kaherattaliste sõidukitega, kuid mida ilusamad ilmad ja kuivem asfalt, seda rohkem mootorrattaid ja jalgrattureid on teedel.

Isejuhtiv auto, illustreeriv foto
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Alates 25. märtsist praeguseni ehk kahe viimase nädala jooksul sai liiklusõnnetustes kannatada kuus jalgratturit, kaks mootorratturit ja üks mopeedijuht. Sellepärast tasub kõikidel kaherattataliste sõidukite kasutajatel meelde tuletada sõiduvõtteid, mis talvega ununeda võisid, ning kontrollida kindlasti oma sõiduki tehnilist seisukorda," rääkis Loigo.

2018. aasta liiklusloendustulemuste põhjal kasvas keskmine liiklussagedus riigiteedel võrreldes 2017. aastaga 2,9% ehk 968 autolt 995 autoni ööpäevas. 2017. aastal kasvas liiklussagedus võrreldes 2016. aastaga 3,6%, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2018. aastal toimus 1464 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles hukkus 67 ja sai vigastada 1824 inimest, teatas Maanteeamet. Eriti traagiliselt jäävad eelmist aastat meenutama jaanuar, juuni ja juuli, sest neil kuudel hukkus liikluses kümme või rohkem inimest.

Alkoholijoobes autot juhtinud naispolitseinik sai tingimisi vangistuse >>

Võrreldes 2017. aastaga hukkus 2018. aastal liikluses oluliselt rohkem inimesi ning hukkunute arv jäi sarnasele tasemele 2015. ja 2016. aastaga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Mullu hukkus liikluses 67 inimest
Liikluses hukkus üle poolesaja inimese
Mehed satuvad liiklusõnnetustesse kolm korda sagedamini
Majandusminister: hull olukord liikluses nõuab kriisikoosolekut
Tagid:
autojuht, ühiskond, PPA, Eesti, liiklus

Peamised teemad