22:07 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Poliitik ja endine ajakirjanik, Keskerakonna liige Vladimir Velman

Velman: et Eestis mingi meediakanal suletaks, tuleb väga "pingutada"

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
Meedialahingud (254)
74 0 0

Eestis peaks meediakanal võimustruktuure ja avalikkust tõeliselt provotseerima, et rakendataks meetmeid selle sulgemiseks, leiab poliitik ja endine ajakirjanik, Keskerakonna liige Vladimir Velman.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Kultuuriministri kandidaat erakonnast Isamaa Tõnis Lukas teatas, et "Eesti vastu suunatud propagandat" tuleb piirata, seades ringhäälingu tegevuslubade väljastamisel sise rangema kontrolli ja "filtreerides" veebiväljaannete sisu.

Vladimir Velmani sõnul võib Lukase sõnu esiteks hinnata kohustäitmisena oma valijate ees. Nii on Tõnis Lukas viibanud ka PBK suunas, mis on saanud just nimelt Isamaa koalitsioonipartnerite – keskerakondlaste jaoks tavapäraseks esinemisplatvormiks, märkis Sputnik Eesti vestluskaaslane.

Seltsimees Šarikovi vaimus: miks EKRE sõnavabadust hävitab >>

"See on mis tahes koalitsiooni probleem. Ühest küljest esinetakse ühisrindna, liigutakse üht koalitsioonilepinguga seatud rada pidi. Teisest küljest aga püüab iga erakond oma valijate ees oma nägu säilitada," nentis Vladimir Velman.

Teiseks, ütles Velman, on Eestis suhtutud ajakirjandusse alati liberaalselt, mistõttu selleks, et mingi kanal suletaks, tuleb "pingutada" – töötada oskamatult ja pidevalt provotseerida.

"Eestis on ajakirjandusse suhtutud küllaltki liberaalselt. Ajuti isegi liberaalsemalt kui see ära on teeninud," lisas Vladimir Vladimir.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, pole Tõnis Lukas sugugi esimene rahvuslaste ja keskerakondlaste koalitsiooni esindaja, kes Eesti võimudele ebamugavatest meediakanalitest vabaneda soovib.

Nii näiteks teatas parlamendisaadik Urmas Reitelmann Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) juba paari kuu eest, et tema erakond sulgeks võimule tulles Sputnik Eesti toimetuse, kuna see ohustavat riigi julgeolekut.

Andke ainult raha: Eestis ollakse valmis "Vene propagandat" uurima >>

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud alusetust süüdistada vene meediat propagandas ja ebaobjektiivsuses, mida läänes Venemaa meediale esitatakse.

Moskvas loetakse kõiki takistusi, mida ajakirjanike tööle tehakse, võitlusvahendiks sõnavabaduse ja alternatiivse teabe levitamise vastu.

Teema:
Meedialahingud (254)

Samal teemal

Meedialahingud
Lukas: punamonument ei sobi ERM-i territooriumile
Velman: Ratas ületas EKRE-ga flirtimisel lubatu piirid
Sõnavabadus Eesti moodi
Skandaal Postimehes: tellitud "sõnavabadus"
Tagid:
Tõnis Lukas

Peamised teemad