16:42 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
Kapo aastaraamat 2019 (5)
88 0 0

Riigiametnikele ja spetsialistidele lähenetakse internetis sotsiaalmeedias ning meelitatakse neid kõrgepalgaliste tööpakkumistega ja välisreisidega, ütles kaitsepolitsei direktor Arnold Sinisalu Kapo aastaraamatu esitlusel.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Kaitsepolitsei ei täheldanud mullu tendentse, mis oleks seadnud Eesti riigi toimimise ohtu. Suurim oht julgeolekule tuleb endiselt idapiiri tagant, kuid aina ohtlikumaks on muutumas Hiina eriteenistused, edastas ERR.

Kapo pidas kinni oma endise töötaja >>

Eesti põhiline julgeolekut ohustav probleem on seotud Kremliga, kust üritatakse lõhestada Eesti sisepoliitikat, mõjutada vene vähemust, eriti noori, ning manipuleerida avaliku arvamusega läbi meedia, kuid järjest rohkem tuleb silma peal hoida ka hiinlastel, nenditakse kapo aastaraamatus.

Riigiametnikele ja spetsialistidele lähenetakse internetis sotsiaalmeedias ning meelitatakse neid kõrgepalgaliste tööpakkumistega ja välisreisidega. Nende pakkumiste taga on kapo andmetel Hiina eriteenistused ning lõpuks võib kaastöö tegemine viia koostööni eriteenistusega.

Kaitsepolitsei direktori Arnold Sinisalu sõnul pole Venemaa Eesti-suunaline otsene mõjutustegevus tulemust andnud ning nüüd üritatakse meid mõjutada läbi USA ja Lääne-Euroopa mõjutamise, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsikuus. 

Välisluureamet aastaraamat

12. märtsil üllitas Eesti Välisluureamet aastaraamatu, milles antakse ülevaade rahvusvahelist julgeolekut ähvardavatest ohtudest. Väljaande 67 leheküljest 61 on pühendatud Venemaale.

Ekspert: Eesti on täielikult "läbipaistev" ka ilma seirelaevadeta >>

Võrdluseks - rahvusvahelisele terrorismiohule on pühendatud ainult kaks lehekülge ja Euroopa Liidu sattumisele ebaseaduslikku rändekriisi – üks.

Venemaa saatkond Eestis kommenteeris Eesti välisluureameti aastaraamatut, millest suurem osa on pühendatud "Venemaa ohtudele".

Venemaa saatkonna töötajad nimetasid Eesti välisluureameti poolt välja antud Rahvusvahelise julgeoleku 2019. aasta aastaraamatut "Lääne ajakirjandusest võetud Venemaa-vastaste "õudukate" kogumikuks".

Vene diplomaadid leiavad, et kui Välisluureameti logo üllitise kaanel välja arvata, siis on "mainitud oopus Lääne ajakirjandusest võetud Venemaa-vastaste "õuduslugude" kogumik, mille koostamisega on Eesti spetsialistid tegelenud ilmselt aasta otsa".

Välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on sellistes aruannetes objektiivse analüüsi asemel "täiesti kulunud Venemaa-vastased klišeed, millest õhkub spioonimaaniat, hüsteerilisi üleskutseid hoiduda kontaktidest Venemaaga jne.

Teema:
Kapo aastaraamat 2019 (5)

Samal teemal

Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine
Tagid:
julgeolek, oht, Eesti, Hiina, Venemaa, aastaraamat, KaPo

Peamised teemad