14:54 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Eesti uudised
lühendatud link
82 0 0

Vikerraadio saatejuht Arp Müller küsis vastselt linnapealt Mihhail Kõlvartilt, kuidas ta vastab inimestele, kes kardavad, et tema Tallinna linnapeaks valimisega võiks alata justkui hiiliv venestamine.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Mihhail Kõlvart ütles intervjuus Vikerraadio saatele "Uudis +", et suures plaanis on kõik Eestis elavad inimesed eestimeelsed ja eesti keele tähtsust ei sea keegi küsimärgi alla, edastab ERR.

"Ma saan aru, et Tallinna linnapea, kes on 100 aasta jooksul esmakordselt just venekeelne linnapea, võib tekitada nii küsimusi kui ka pingeid. Minu eesmärk on teenindada tallinlasi sõltumata minu emakeelest aga ka inimeste emakeelest ja rahvusest. Ausalt öeldes mina päris ei saa aru, mida see venestamine peaks tähendama iseseisvas Eestis, Eesti pealinnas," vastas Kõlvart.

Analüütik: Kõlvart võib Savisaart edukalt asendada >>

Müller selgitas, et ilmselt peetakse selle all silmas seda, et piisavalt kiiresti ei kulge üleminek eestikeelsele õppekeelele Tallinna venekeelsetes koolides ja et koolide direktoriteks ei valita eestimeelseid inimesi jne.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Selline definitsioon nagu eestimeelne või venemeelne ei ole minu jaoks arusaadav. Ma arvan, et Eestis elavad inimesed on suuremas plaanis kõik eestimeelsed," vastas Kõlvart uuesti.

Tallinna Linnavolikogu valis neljapäeva, 11. aprilli erakorralisel istungil 45 poolthäälega linnapeaks senise volikogu esimehe Mihhail Kõlvarti, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"On väga suur au ja vastutus olla valitud nii väärikale ametikohale, kus on eelnevalt töötanud sellised ajaloolised isikud nagu Voldemar Lender ja Jaan Poska," ütles uus Tallinna linnapea.

Kõlvart peab oluliseks märkida, et osutus valituks sümboolsel aastal – eelmisel aastal tähistas Eesti Vabariik sajandat sünnipäeva, aga see aasta on eesti keele aasta ning tähistatakse ka 150 aasta möödumist esimesest üldlaulupeost.

Valitsuse moodustamine - 2019 >>

Mihhail Kõlvart on ka valitseva Keskerakonna aseesimees, ta selgitas Sputnik Eestile, miks otsustasid keskerakondlased võtta enda hooleks suurt tööd nõudvad ministeeriumid.

Keskderakondlaste jaoks, tunnistas Kõlvart, oli väga tähtis hoida oma käes haridusministeerium. Sest lisaks koalitsioonilepingus sätestatud kindlatele kokkulepetele on veel olemas, nagu ta märkis, igapäevane poliitika, mida ministeeriumi kaudu ellu viiakse.

Keskerakondlaste hallata on ka sotsiaalministeerium – ning see on Kõlvarti sõnul valitsuses kõige laiahaardelisem, aga ka kõige kulukam valdkond, kus alati raha napib.

"Kahtlemata pälvib ta kõige enam kriitikat, kuid seal tuleb pidevalt tööd teha. Ja me ei peljanud seda valdkonda enda hooleks võtta. Meie käes on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, mis on samuti riigikorralduses ühenduslüliks, ja regionaalarengu ministeerium," nentis Kõlvart.

Kõik need ministeeriumid on tema sõnul seotud riigi igapäevase arenguga, igapäevase tööga.

Samal teemal

Kõlvart korraldas Tallinnas hommikuvõimlemise
Mihhail Kõlvart: punaveteranidest ehk mis värvi peab olema heategevus?
Kõlvart presidendile: Eestis kasvab tolerantsus vaenu õhutamise suhtes
Kõlvart ja Švõdkoi arutasid koostöövõimalusi
Tagid:
vene keel, eesti keel, linnapea, Eesti, Tallinn, Mihhail Kõlvart

Peamised teemad