16:50 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Eesti uudised
lühendatud link
11410

Facebooki algatus Kõigi Eesti korraldas pühapäeval Tallinna lauluväljakul kontserdi Kõigi Eesti Laul. Algatuse taga on mitmed kultuuri- ja ühiskonnategelased ning ettevõtjad.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Kõigi Eesti Laulu olid tulnud kuulama ka poliitikud, põhiliselt Sotsiaademokraatliku Erakonna ja Reformierakonna ridadest, vahendas ERR.

Kõigi Eesti liikumine ei ole seotud ühegi erakonnaga, kinnitas Kõigi Eesti liikumise esindaja Silver Tambur ja lisas, et sellest liikumisest ei tule erakonda. Liikumise korraldusgruppi kuulub üle tuhande inimese ja sellel on Facebookis 27 000 jälgijat.

Kontserdil esinesid Ewert and The Two Dragons, Ivo ja Robert Linna, Revals, Lenna, Svjata Vatra, NOËP, Mari Kalkun, PX Band, Tanel Padar, Sünne Valtri Band, Stefan, Idealnõje Ljudi, teatasid korraldajad sotsiaalmeedias.

"Vabadus on puutumatu. Kui ühelt võetakse vabadus, võetakse see kõigilt. Vabadus ei saa õitseda, kui me kõik seda ei hoia. Me peame oma vabadust kaitsma. Igaüks, iga päev," seisab korraldajate lehel Facebookis. 

"Kõigi Eesti seisab vabaduste eest. Mõttevabaduse, sõnavabaduse, ajakirjandusvabaduse, eneseteostusvabaduse, kunstilise vabaduse eest, arstide ning õpetajate vabaduse eest oma tööd teha. Vabaduse eest tunda end Eestis kodus. Vabaduse eest oma õiguste eest seista. Vabaduse eest ise oma keha ja vaimu üle otsustada. Vabaduse eest olla iseseisev ja erinev," kirjutasid korraldajad. 

"Me vajame riiki, kus kõigil on turvaline ja kus keegi ei pea kartma maailmas toimuvaid muutusi. Kus ükski Eestis sündinud või Eesti koduks valinud inimene ei pea tõestama, et ta on "oma". Soovime riiki, kus osatakse pidada dialoogi ja kus aset leidvad muutused teevad meid kõiki rikkamaks, paremaks ja õnnelikumaks," seiab algatuse kodulehel.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, sai esmaspäeval, 8. aprillil kolme Eesti parlamendierakonna poolt ametlikult kinnitatud ja allkirjastatud uus koalitsioonileping, mille läbiarutamine kestis 11. märtsist alates.

Valitsuse moodustamine - 2019 >>

Selle leppe sätete kohaselt moodustavad riigi uue valitsuse Keskerakond, Eestimaa Konservatiivne Rahvaerakond ja erakond Isamaa. Iga erakond saab viis ministrikohta. Peaministri ametikoha saab praegu valitsev Keskerakond ja selle juht, praegune valitsusjuht Jüri Ratas.

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
poliitika, vabadus, kontsert, Lauluväljak, Tallinn, Eesti

Peamised teemad