15:06 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
12510

Noortele on messi raames tööd pakkumas ligi 150 tööandjat ja pakkumisel on nii suvised hooajatööd kui ka võimalused kooli kõrvalt töötamiseks. Kokku on tööandjatel vahendada mitusada töökohta.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. 17.–18. aprillil toimub üle-eestiline noorte töömess "Suveks tööle", mida tänavu korraldatakse esmakordselt online-keskkonnas, edastas Raepress.

Mess on suunatud 13–26-aastastele noortele suveks töö või vabaaja tegevuse leidmiseks. Lisaks tööpakkumistele nii Eestisse kui ka välismaale leiab messilt ka vabatahtliku töö võimalusi. 

Kavas on ka põnevad veebinarid, mis algavad mõlemal päeval kell 16. Noortele on messi raames tööd pakkumas ligi 150 tööandjat ja pakkumisel on nii suvised hooajatööd kui ka võimalused kooli kõrvalt töötamiseks.

Alaealise töölevõtmiseks ei pea enam taotlema luba >>

Pakkumisi on väga erinevaid – otsitakse projektijuhte, laagrikasvatajaid, mängujuhte, tantsuõpetajaid, digiturundajaid jpm.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on töömessi suur väärtus just noortele vabatahtliku töövõimaluste tutvustamisel.

Suveks tööd otsivad enam kui paar tuhat alaealist
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Vabatahtlik töö on hea võimalus teha tutvust tööturul toimuvaga ja annab võimaluse tööks vajalike oskuste omandamiseks. See on hea viis proovida ning teada saada, mis noorele päriselt meeldib ja seeläbi leida huvi mõne eriala või valdkonna vastu," selgitas Belobrovtsev.

Tema sõnul lisaks uutele teadmistele ja kogemustele õpib noor vabatahtlikuna tegutsedes ka iseend paremini tundma ning kindlasti aitab see kaasa tema karjäärivaliku tegemisel.

"Seda kõike töömess noortele ka pakub, sest lisaks vabatahtliku töö pakkumistele saab messi veebilehel osa ka kasulikest veebinaridest, kus muu hulgas räägitakse ka sellest, kuidas olla ettevõtlik läbi vabatahtliku töö," lisas abilinnapea," ütles abilinnapea. 

Eesti Töötukassa noortegarantii juhi Liis Seeme sõnul on hea meel tõdeda, et üle 20 tööandja pakub tööd juba ka 13-aastastele noortele.

"Eks tööandjad on ka ise aru saanud, et noore tööle võtmine on omaette reklaamikanal ja bränding – noor käib sinu juures tööl, saab hea kogemuse, räägib sellest teistele ja tekib järelkasv," rääkis Seeme.

Kogu messi vältel on veebikeskkonas kohal karjäärispetsialistid, kes vastavad töö ja haridusega seotud küsimustele.

Laste töötamisel ei ole takistust, kui järgitakse seadust ning hoitakse laste tervist ja ohutust, illustratiivne foto
© Фото : Ирина Барсегян

Lisaks toimub viis erinevat videoülekannet, kus räägitakse võrdõiguslikkusest, oma kutsumuse leidmisest, ettevõtlikkusest läbi vabatahtliku töö ning malevatest. Veebinari läbiviijatele saab otse live'is ka küsimusi esitada.

Alates 1. juulist 2017. aastal muutus alla 15-aastaste töötajate tööle lubamise kord ning sellest ajast alates ei pea tööandja enam Tööinspektsioonile taotlust esitama, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Selle asemel tuleb 7-14-aastased töötajad töötamise registrisse kanda juba 10 tööpäeva enne nende tööle asumist, et info jõuaks Tööinspektsioonini ning menetlusega tegelev jurist jõuaks anda eelhinnangu, kas kavandatud töö on lapsele sobiv või mitte.

Samal teemal

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta
Kes on see noor, kes ei tööta ega õpi?
Tööinspektsioon alustab alaealiste töötingimuste kontrollimist
Tagid:
online, töömess, töö, koolivaheaeg, suvi, koolinoored, lapsed

Peamised teemad