06:28 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
10601

Tänavu kevadel kasvab märgatavalt NATO suurendatud kohaloleku (eFP) raames Eestis viibivate liitlasüksuste soomustehnika hulk.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Korraga on Tapal paiknevas lahingugrupis üle 20 liitlaste tanki ja umbes 80 soomukit, millele lisanduvad 200 Eesti kaitseväe soomukit. "Siin viibivatel üksustel on hetkel tõesti arvestatav hulk soomustehnikat," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Roland Murof ERR-ile.

Ekspert: Suurbritannia helikopterid Eestis tähendavad demonstratiivset provokatsiooni >>

Teisipäeval teatas Prantsusmaa, et 23. aprillil jõuab Tapa sõjaväelinnakusse missiooni FRA-EFP LYNX raames ligi 300 sõdurist koosnev Prantsuse üksus, millel on kaasas viis tanki Leclerc ning paarkümmend jalaväe lahingumasinat.

Prantslased vahetavad maikuus NATO lahingugrupist välja Belgia üksused, millel on Eestis üle 30 lahingumasina.

Lisaks on lahingugrupi juhtriigil Suurbritannial Tapa linnakus ligi 20 Challenger-2 tanki, ligi 30 Warrior jalaväelahingumasinat ja kolm AS90 liikursuurtükki.

Õppus Kevadtorm tuleb taas

Kaitseväe suurõppus Kevadtorm peetakse tänavu 29. aprillil Lääne- ja Ida-Virumaal, õppusest võtab osa kuni 10 000 vormikandjat, teatas Kaitseväe peastaap

Kolm nädalat kestval õppusel kontrollib kaitsevägi lahingplaanide sünkroniseeritust, juhtimistasandite vahelist koostööd ja üksuste valmisolekut lahingülesannete täitmiseks. Õppusel on peamine treenitav üksus 1. jalaväebrigaad.

Kaitsevägi teavitab, et 5.-8. maini suurõppuse "Kevadtorm 19" raames toimub õppus Surju Põhikoolis ja selle lähiümbruses, kus osaleb umbkaudu 200 – 300 sõdurit, teatas Saarde vald oma kodulehel.

Lõppes Kevadtorm
© Estonian Defence Forces

Õppusel kasutatakse minimaalselt paukpadruneid ja öisel ajal väljaõpet ei toimu. Õppusel kasutatakse veoautosid ja väiksemaid maastureid ning sõiduautosid.

Mullu 8. mail alanud Kevadtormil osales ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit.

Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalesid õppusel kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võis näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid.

NATO idarindel>>

NATO 2016. aasta tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada Lätisse, Leedusse, Eestisse ja Poolasse nende riikide palvel rotatsiooni alusel paljurahvuselised pataljonid, vahendas Sputnik Eesti.

Viimastel aastatel seisab Venemaa silmitsi allianssi enneolematu tegevusega oma piiride lähedal. NATO nimetab seda "Venemaa agressiooni tõkestamiseks".

Samal ajal rõhutab Kreml, et Moskva ei ohusta teisi riike, kuid ei jäta vastamata meetmetele, mis on tema huvidele ohtlikud.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu on märkinud, et Poola ja Baltimaade hüsteeria taustal on NATO vägede arvukus Venemaa piiride ääres kasvanud seitsmekordseks.

Venemaa ja NATO lõpetasid koostöö nii tsiviil- kui ka sõjalistes valdkondades, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti asevälisminister Alexander Gruško antud intervjuud.

"NATO ise loobus suhetes Venemaaga positiivsest tegevuskavast. Seda ei eksisteeri. Ja seni pole ka märke selle kohta, et NATO teaks, kuidas tekitatud ummikseisust välja tulla," ütles ta.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
Kevadtorm, õppus, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Eesti, sõjatehnika, NATO

Peamised teemad