17:24 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
6510

Ühiskonnas on palju erinevaid väärtusi, kuid nad ei tohiks vastuollu sattuda, mistõttu tuleks rõhutada seda, mis kõiki Eestimaa inimesi ühendab, selle asemel, et erinevustele keskenduda.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Riigikogu ees peetud kõnes rääkis peaministrikandidaat Jüri Ratas, et pärast Eesti iseseisvuse taastamist on kõik Riigikogu saadikud, valitsused ja parteid soovinud ehitada võimalikult head riiki ja tema sõnul on Eestil läinud hästi - riik on saanud Euroopa heaoluühiskonnaks, mis ilmneb ka rahvusvahelistes pingeridades ja indeksites, vahendab Vabariigi valitsuse veebilehekülg.  

Samal ajal tunnistas ta, et Eestis elab kogu aeg palju inimesi, kelle jaoks ühiskond on murdunud. "Mõnedel inimestel oli raskusi turumajandusele ülemineku või omandireformiga. Paljud nägid üha suuremat lõhet oma sissetulekute ja hindade vahel. Maapiirkondades kadusid töökohad ja linnades kasvas kihistumine. Lapsed, eakad ja puudega inimesed ei ole alati saanud seda kaitset, mida nad vajanuks," meenutas Ratas.

Ta märkis ka, et integratsioon ei ole olnud kuigi edukas ja et eesti ja teiste emakeeltega inimesed on üksteisele sageli võõrad. "Samamoodi teame, et erinevused Eestis meeste ja naiste sissetulekute vahel on Euroopa suurimad. Me ei suuda sageli mõista enda keskel elavate inimeste harjumusi ega nende mõtteid ja tegusid. Uuendused ja jätkusuutlikkus tekitavad siiamaani konflikte," ütles ta.

Ratase sõnul on Eesti ühiskonnas palju erinevaid väärtusi, kuid need ei tohiks olla omavahel vastuolus. "Meie inimesed ei peaks üksteisega konfliktis olema. Me peame toetuma sellele, mis ühendab meid kõiki – Eestimaa inimesi - mitte aga rõhuma erinevustele," toonitas ta.

Kaja Kallas ei saanud valitsuse moodustamiseks toetust >>

Muuhulgas pidas Ratas tähtsaks siluda laienenud lõhesid kohalike kogukondade, jõukamate ja vaesemate, maa- ja linnapiirkondade ning liberaalide ja konservatiivide vahel. "Me kõik suudame ja peame tegema jõupingutusi oma poliittegevuses, leevendamaks inimeste hirme ja kindlustamaks ühiskonda," ütles Ratas ja kinnitas, et Keskerakonna, Konservatiivsete Rahvapartei ja Isamaa koalitsioon väärtustab Eestit, tema terviklikku arengut ja iga inimese heaolu.

Koalitsioon toetab ka, et ühtekuuluvat ühiskonda, tugevat ja kasvava arvukusega rahvast ning toetab kohalikku eluolu terves Eestis.

"Seda tehes pöörame rohkem tähelepanu neile, kes kõige rohkem tuge vajavad. Kõik see teenib meie kõige olulisemat ja põhiseaduslikku ülesannet, milleks on Eesti rahva ja sõltumatu ning kaitstud Eesti säilitamine," ütles Ratas oma uue valitsuse aluseid tutvustavas kõnes.

Uuel valitsusliidul on viis prioriteeti: perekeskne Eesti; sidus ühiskond; teadmispõhine majandus; tõhusa valitsusstruktuur ning vaba ja kaitstud riik.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Võimuliit jagas ka Riigikogu komisjonide esimeeste kohad
Tagid:
valitsuskoalitsioon, koalitsioonileping, koalitsioonikõnelused, koalitsioon, riigikogu, valitsus, Eesti

Peamised teemad