18:30 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)
16210

Kremlis toimunud presidentide kohtumine osutus igati edukaks ja andis põhjust kutsuda Venemaa president järgmisel suvel Eestisse vastuvisiidile.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Eesti ja Venemaa riigipeade kohtumine Moskvas kestis presidendi avalike suhete nõuniku Taavi Linnamäe sõnul kitsas ringis umbes tund ja 15 minutit ning sellele järgnenud laiemas ringis korraldatud lõunasöök umbes sama kaua.

Президент РФ Владимир Путин и президент Эстонии Керсти Кальюлайд во время встречи
© Sputnik / Владимир Астапкович

President Kaljulaid kinnitas, et tegu oli väga hea kohtumisega, kus ka keerulisematel teemadel räägiti pikalt ning vastastikku lugupidamist üles näidates - vaatamata sellele, et esindati vägagi erinevaid seisukohti.

Kaljulaidi sõnul lepiti lisaks kokku, et suhtlemist jätkatakse edaspidi kõikidel tasanditel ning et lisaks kutsus ta president Putini 2020. aasta juuniks Eestisse soome-ugri kaheksandale maailmakongressile.

"Ükski riigipea ei ütle sellise pakkumise peale kohe "jah", aga ta ei öelnud ka "ei"", oli president rahul.

Kaljulaid Putinile: Meie kohtumine oleks pidanud juba ammu toimuma >>

Soome-ugri rahvaste maailmakongress on soome-ugri ja samojeedi rahvaste esindusfoorum, mis on sõltumatu valitsustest ja poliitilistest parteidest ning toetub oma tegevuses maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonile. 

Kaljulaidi ja Putini tippkohtumiselt oodatakse majandussuhete elavdamist >>

Kongressi eesmärkideks on arendada ja kaitsta soome-ugri rahvaste rahvusteadvust, kultuure ja keeli, edendada soome-ugri rahvaste omavahelist koostööd, käsitleda aktuaalseid probleeme ja leida neile lahendus.

Esimene kongress toimus 1992. aastal Sõktõvkaris, seejärel on need toimunud iga nelja aasta tagant vaheldumisi Ungaris, Soomes, Eestis ja Venemaal. Järgmine, VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress toimub 2020. aasta juulikuus Tartus.

Teema:
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse (7)

Samal teemal

Üks rubla aastas — Eesti Moskva suursaatkonna renditasu
Kaljulaidi ja Putini tippkohtumiselt oodatakse majandussuhete elavdamist
Tagid:
riigivisiit, välisvisiit, töövisiit, visiit, tippkohtumine, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid, presidendid, Venemaa, Eesti

Peamised teemad