22:03 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7001

Tallinna Linnavalitsus muutub võrreldes varasemaga kuueliikmeliseks ning vahetub sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Tallinna linnavolikogu andis neljapäeva, 18. aprilli istungil heakskiidu linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekutele muuta linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu, mille kohaselt väheneb abilinnapeade arv seitsmelt kuuele, edatsas Tallinna linnavalitsus

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Abilinnapeadena jätkavad Kalle Klandorf, Vadim Belobrovtsev, Eha Võrk, Andrei Novikov ja Aivar Riisalu.

Riigikogusse suundunud Tõnis Mölderi asemel hakkab linna sotsiaalvaldkonda kureerima Betina Beškina.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et linnavalitsuse meeskond on tugev ning suuri muudatusi koosseisus ta ei planeerinud.

"Tänases linnavalitsuses on kogenud inimesed, kes on pälvinud pealinlaste usalduse aastate jooksul tehtud tööga. Olen nendega töötanud koos nii linnavalitsuses kui ka linnavolikogu esimehena ja usaldan nende professionaalsust," põhjendas Kõlvart.

Uus abilinnapea Betina Beškina on töötanud linnavalitsuses seitse aastat. Kõlvart sõnas, et Beškina on linnasüsteemis pikka aega töötades tõestanud ennast tööka ja aktiivse inimesena, kes on valmis õppima, ennast arendama ja panustama eesmärkide saavutamisse.

Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinn sai uue linnapea>>

Beškina sõnas, et sotsiaalvaldkond on teda alati kõnetanud ning uus amet pakub võimalust panustada kõige otsesemalt inimeste abistamisele.
Ta lisas, et Tallinn on aastatega sotsiaalvaldkonda palju panustanud, kuid teha on veel palju.

Neljapäeval, 18. aprillil teatasid Keskerakond ja Roheliste erakond, et abilinnapeana ei jätka Züleyxa Izmailova, kes keskendub erakonna arendamisele, et Rohelised poliitikamaastikul edaspidi enam jõudu omaksid.

Linnavalitsuse koosseis jääb seega kuueliikmeliseks ning tema tööülesanded jaotatakse teiste abilinnapeade vahel ära.

Kõlvart peab kõiki Eesti elanikke eestimeelseteks>>

Tallinna Linnavolikogu valis oma tänasel istungil ka uue esimehe, 41 poolthäälega osutus valituks Tiit Terik. Eelmine linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart valiti nädala eest Tallinna linnapeaks.

Tiit Terik oli Riigikogu XII koosseisu liige, ta on lähemalt tuttav ka Tallinna juhtimisega – aastatel 2007-2013 oli ta Pirita linnaosa vanem ja aastatel 2013-2016 Nõmme linnaosa vanem, Tallinna linnavolikokku on Tiit Terik olnud valitud kolmel korral.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
linnapea, Talliin, Mihhail Kõlvart

Peamised teemad