17:20 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
74 0 0

Kevadised soojad ja kuivad ilmad annavad päästeametnikele rohkelt tööd puhkevate metsa- ja maastikutulekahjude kontrolli alla saamisel.

TALLINN, 21. aprill— Sputnik. Päästeameti andmeil oli märtsis oli kokku 62 metsa- ja maastikutulekahju, neist kolmandik Harju maakonnas. Samas oli eelmise aasta märtsis oli vaid 11 metsa- ja maastikutulekahju.

Peamiselt said põlengud alguse hooletustest lõkke tegemisel ja kulu põletamisel, mille tugeva tuul kontrollimatuks muutus.

"Lõkke tegemisel tuleb ikka ja alati veenduda, et see kedagi ei ohustaks – naabreid, pereliikmeid, loodust, loomi, kellegi kodu ja vara. Suureks põlenguks piisab vähesest - suitsukonist, tikust, hooletusse jäetud lõkkest, mistõttu on oluline, et igaüks meist oleks lahtise tulega ümber käies ettevaatlik," tuletab Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe meelde.

Alates 6. aprillist algas Eestis tuleohtlik aeg. Sel perioodil võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Kontrollitud kortermajadest oli tuleohutus korras vaid viiendikul >>

Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega, jälgides seejuures tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsa, või põlevmaterjalile. Kindlasti tasuks alati käepärast hoida ka esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämbrit vee või liivaga.

Lisainfot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mis on leitavad internetilehelt. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikust omavalitsusest. Kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud!

Hoonetulekahjusid oli märtsis kokku 81, nendest kodutulekahjusid oli 54 ja mitteeluhoonete tulekahjusid 27. Märtsis päästeti tulest 5 inimest ja vigastada sai 11 inimest. Märtsis hukkus üks inimene rikkis elektriseadmest põhjustatud tulekahjus.

Laupäeval, 20. aprillil sai ERR andmeil laupäeva õhtul Kundas kortermajas puhkenud tulekahjus surma kaks inimest. Üks ohvritest, trepikojast leitud naine, hukkus sündmuskohal; põletushaavu saanud mees suri hiljem haiglas.

Samal teemal

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini
Tagid:
metsatulekahju, tulekahju, Päästeamet, päästetehnika, metsapõleng, mets, Eesti

Peamised teemad