02:33 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Eesti uudised
lühendatud link
Rainer Vakra plagiaat (5)
65 0 0

Rainer Vakrale antud magistriõppe diplomi tühistamise osas ei alusta ülikool menetlust, kui Vakra täidab kahe õppeaasta jooksul bakalaureuseõppe lõpetamise tingimused, sealhulgas kirjutab uue bakalaureusetöö.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Tallinna ülikool rektor Tiit Land otsustas esmaspäeval tühistada Rainer Vakra diplomiõppe diplomi, kuid jätab talle alles magistridiplomi, kui poliitik kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö, edastas ERR

Otsuse tegemisel lähtus Tallinna ülikool akadeemilise komisjoni varasemast ettepanekust Vakra lõputöös tuvastatud ulatusliku plagiaadi tõttu diplom tühistada.

Komisjon teeb ettepaneku Vakra diplomi tühistamiseks >>

Rainer Vakra on juba pöördunud Tallinna ülikooli poole sooviga kirjutada uus lõputöö. Uue lõputöö koostamist juhul, kui üliõpilase lõputöös on leitud plagiaat, on lähtuvalt halduspraktikast võimaldanud kõik Eesti ülikoolid.

Sotsiaaldemokraatide juhtfiguur, riigkokogulane Rainer Vakra
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon tunnistas poliitik Rainer Vakra lõputöö suures osas plagiaadiks ning tegi ettepaneku Vakra diplomi tühistamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

TLÜ õppeprorektor Priit Reiska ütles ajakirjanikele, et akadeemiline komisjon tunnistas Rainer Vakra töö suures ulatuses plagiaadiks ning otsustas teha ülikoolile ettepaneku Vakra diplomi tühistamiseks. Ta lisas, et Vakral on võimalik otsus edasi kaevata.

Veebruaris leidis Tallinna ülikooli akadeemiline komisjon Vakra lõputööst viideteta kattuvusi Säästva Eesti Instituudi samal aastal koostatud aruannetega ning algatas menetluse töö plagiaadiks tunnistamiseks.

Tallinna Ülikooli komisjon algatab Vakra lõputöö plagiaadiks tunnistamise >>

Nagu enamik Eesti kõrgkoole, kasutab ka Tallinna Ülikool plagiaadi tuvastamiseks Stockholmis asuva ettevõtte Prio Infocenter AB tarkvara URKUND, mille litsents maksab õppeasutusele ca 8000 eurot aastas ning mis on eelnevalt levinud Kratist tõhusam, ehkki ei pääse seni ligi kinnistele andmebaasidele, nagu kooliõpilaste seas tuntud "annaabi", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Rainer Vakra plagiaat (5)

Samal teemal

Rainer Vakra plagiaat
Tagid:
bakalaureus, Tallinna Ülikool, kõrgharidus, tunnistus, Rainer Vakra

Peamised teemad