21:32 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
7210

Möödunud aastal väisas Naissaare sadamat ligi poolteist tuhat alust ning üle 6800 külastaja, näitab Veeteede Ameti kogutud statistika.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Veeteede Amet kogub igal aastal külalisaluseid vastu võtvatelt väikesadamatelt külastusandmete statistikat.

Ametile esitatud andmete põhjal kuulub 2018. aasta külastatavuse edetabeli tippu Naissaare sadam, mida külastas eelmisel aastal 1499 alust, teatas infoportaalie Sputnik Eesti Veeteede Ameti kommunikatsiooni juht. Sellele järgneb Vanasadama Jahisadam 1105 aluse ning Kuivastu sadam 1071 alusega.

Tallinna Sadama reisijate arv purustas rekordi, illustreeriv foto
© Sputnik / Юлия Калинина

Naissaare sadamas käis eelmisel aastal rekordilised 6826 külastajat, populaarsuselt teine oli Vanasadama Jahisadam 4420 külastajaga ning kolmas Kuivastu sadam 2777 külastajaga.

Kalasadamad kutsuvad külla>>

Ametile esitatud andmete põhjal käis eelmisel aastal külalisaluseid vastu võtvates väikesadamates kokku 15 791 alust ning 43 727 külastajat.

Summaarsete arvude täpne võrdlemine aastate kaupa ei ole kahjuks võimalik, sest andmeid esitavate sadamate nimekiri on aastate jooksul täienenud ning kuna andmete esitamine on vabatahtlik, ei ole kõik sadamad ka igal aastal neid esitanud.

Eelmise aasta kohta küsis amet andmeid 65 külalisaluseid vastu võtvalt väikesadamalt ning tänaseks on külastusandmed esitanud neist 49.

Kõigi Eestis registreeritud sadamate andmeid on võimalik vaadata sadamaregistrist, mis koondab nii mereäärseid kui ka siseveekogudel paiknevaid suuri ja väikesadamaid.

Hetkeseisuga on Eesti sadamaregistris registreeritud 222 sadamat, kuid nende seas on ka selliseid, mis tegelikult veel ei tegutse, samuti eratarbeks või kohalikele kaluritele mõeldud sadamaid jms.

Registrist saab infot sadama asukoha, tehniliste andmete, sadamas pakutavate teenuste, sadamapidaja ja sadamakapteni kohta.

Avatud kalasadamate päev 2019

27. aprillil toimub kolmandat korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev.

Üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval saab tutvuda sadamate ja kalandusega. Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest.

Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele.

Sadamates on kohal kalateadlased ja kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes.

Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater, virtuaalreaalsus ja õngekoolitused.

Tagid:
Naissaar, väikesadam, Vanasadam, kalasadam, sadam, Veeteede amet

Peamised teemad