12:59 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Eesti uudised
lühendatud link
6010

Soojad ilmad on muutnud maapinna äärmiselt kuivaks ja tuleoht üle Eesti on väga suur. Tuleohtlikust ajast tingituna jätkab Päästeamet ka sel nädalavahetusel lõkkepatrullidega.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Lõkkepatrullide eesmärk on nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida, et seeläbi võimalikke õnnetusi vältida. Kõik lõkkepatrullide käigus tuvastatud tõsisemad rikkumised fikseeritakse ja Päästeametil on hiljem õigus alustada vastavat menetlust, teatab Päästeamet oma kodulehel

Kuivad ilmad soodustavad metsa- ja maastikupõlengute arvu kasvu >>

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul näitasid eelmise nädalavahetuse lõkkepatrullid, et kõige suurem murekoht on inimeste hooletus. Peamised probleemid, mida päästjad tuvastasid, olid järelevalveta jäetud lõkked, samuti ohtlikult suured lõkked ning esmaste kustutusvahendite puudumine.

"Tuli levib tänu kuumale ja kuivale maapinnale väga kiiresti ning suurt lõket tehes ja veel enam see järelevalveta jättes, seate ohtu iseend, oma pere, kodu ja vara," ütles Tagne Tähe.

Tähe lisas, et hea meeleolu loomiseks piisab ka väiksest lõkkest. "Tähtis ei ole ju mitte lõkke suurus, vaid tore seltskond, kellega koos aega veeta, ja see, et teil kõigil on ohutu seal viibida," ütles Tähe.

Tänavune soe ja kuiv kevad on lisaks Eestile muutnud tuleohtlikuks Rootsi ja Norra metsad, mis on põhjamaade kohta tavapäratult vara.

Alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. Kindlasti tasuks alati käepärast hoida ka esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämbrit vee või liivaga.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mis on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikust omavalitsusest.

24. aprilli seisuga on üle Eesti olnud 586 metsa- ja maastikupõlengut. 396 neist on olnud kulupõlengud. Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud!

Lõkketegemise meelespea on Päästeameti kodulehel. Infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida ka päästeala infotelefonilt 1524. Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida siit.

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

2018. aasta suvi oli Päästeameti jaoks äärmiselt intensiivne ja erakordselt sündmusterohke periood, mille tõttu oli elupäästevõimekus mitmel korral ka kriitilisel piiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Sel suvel oli aga seitsmel korral oht, et see abi inimesteni õigeaegselt ei jõua. Meil oli õnne, et neil seitsmel korral inimesi ei hukkunud, kuid edaspidi ei saa heale õnnele lootma jääda," ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sügisel.

Mullu nelja kuu jooksul maist augustini toimus kokku 2843 tulekahju, mis on kolmandiku võrra enam kui eelmisel kolmel aastal keskmiselt.

Päästetööde osakonna juhataja Martin Lambingu sõnul osales päästetöödel sel suvel viis korda rohkem päästjaid kui varasemal kolmel aastal keskmiselt.

Samal teemal

Päästeamet: vingugaasi avastamisel peab kontrollima kõiki korterereid
Eesti Energia, Päästeamet ning Häirekeskus sõlmisid koostööleppe
Homsest algab Eestis tuleohtlik aeg
Ilm püsib põhiliselt sajuta ja tuleoht tõuseb erakordselt suureks
Tagid:
patrull, ilm, lõkke, ühiskond, tuleoht, Päästeamet

Peamised teemad