19:40 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
90 0 0

Kaheksa välismaalase töötamine ei olnud registreeritud või puudus töösuhe renditöö vahendajaga. Kolm välismaalast viibisid Eestis ebaseaduslikult.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Politseinikud saatsid riigist välja kolm Valgevene ja neli Ukraina kodanikku, kes töötasid Eestis ebaseaduslikult, vahendas Pealinn viitega BNS-le Ida prefektuuri.

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve töötajad kontrollisid kolmapäeval Väike-Maarja vallas ning Rakvere ja Tapa linnas töötavaid välismaalasi.

Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli >>

Kontrolli käigus selgus, et kaheksa välismaalase töötamine ei olnud registreeritud või puudus töösuhe renditöö vahendajaga. Kolm välismaalast viibisid Eestis ebaseaduslikult.

Politsei avastas riigigümnaasiumi ehituselt kuus illegaalset töölist, illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Politsei määras kolmele Valgevene kodanikule ja neljale Ukraina kodanikule ettekirjutused Schengeni territooriumilt hiljemalt 1. mail lahkuda ning lisaks kehtestati neile sisenemiskeeld.

1981. aastal sündinud Ukraina kodanik, kel puudus kehtiv tööleping, kutsuti asjaolude selgitamiseks Rakvere politseijaoskonda.

Ühe illegaalse töötaja kohta kaotab riik aastas maksutulu ligi 3500 eurot ning viimastel aastatel on illegaalse tööjõu hulk mitmekordselt tõusnud, nentis siseminister Andres Anvelt kevadel ja lisas, et trahvid ulatuvad ühe illegaali kohta 3200 euroni.

Anvelt ütles riigikogu infotunnis EKRE küsimustele vastates, et ebaseaduslikke töötajaid võib Eestis olla 5000 ringis. Ettevõtjatel soovitas siseminister otsida töökäsi kõigepealt Eestist.

Mullu kasvas hüppeliselt Eestis lühiajaliselt töötajate arv >>

1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on Eestis praegu kohalikest ehitajatest nii suur puudus, et ilma tuhandete võõrtöölisteta oleks nii hinnad kui valmimistähtajad täiesti kontrolli alt väljas.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Martin Vahteri sõnul oleks Eesti ehitusturg ilma Ukraina, Moldova, Poola ja teiste peamiselt endistest idabloki riikidest saabuvate ehitajateta käpuli, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Möödunud aastal tööränne Eestisse enam kui kahekordistus, kusjuures tooni andsid ukrainlased, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti. Kui näiteks 2016. aastal oli lühiajalise töötamise registreerimisi vaid 1782, siis 2017. aastal juba 7510 ning mullu hüppas see näitaja 19 858-ni.

Vastavalt politsei- ja piirivalveameti (PPA) avaldatud statistikale oli elamisloa taotlusi mullu 8130, nende hulgas töötamiseksd 2720. Aasta varem olid need näitajad vastavalt 7505 ja 2272, 2016. aastal aga vastavalt 6702 ja 1800.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Migratsioon Eestis
Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Turtšõnov teatas Ukraina rahva väljasuremise ohust
Tagid:
tööjõud, illegaalne, Eesti, Valgevene, Ukraina, töö

Peamised teemad