18:15 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
76 0 0

Esmaspäeval, 29. aprillil algas kolm nädalat kestev kaitseväe õppus Kevadtorm, millest võtab osa üle 9000 inimese ligikaudu 13 riigist.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Esmaspäeva, 29. aprillil saabusid Kevadtormile esimesed reservväelased, kellele on juba jagatud individuaalvarustus, relvad ja tehnika. Päeva jooksul saavutasid üksused ka lahinguvalmiduse ja suundusid maastikule, teatas kaitseväe peastaap.

"Meeldiv on näha, et reservväelased tulid kutse peale kohale. Kompanii on saavutanud oma lahinguvalmiduse tänu üle 90-protsendisele osalusele," ütles pioneeripataljoni staabi- ja tagalakompanii ülem leitnant Sven Pruel. "Oleme valmis jätkama formeerimisjärgse väljaõppega ja võimaldama 1. jalaväebrigaadile takistustest läbipääsu."

Kevadtormi esimestel päevadel formeeritakse peamiselt 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni, õhutõrjepataljoni ning staabi- ja sidekompanii reservväelasi ning mitmeid üksuseid 2. jalaväebrigaadist.

"Paar aastat tagasi olin ajateenistuses. Nüüd kutsuti mind välja, see on minu esimene õppekogunemine. Tahan võtta kõigest sellest osa, et kaitsta enda riiki," ütles pioneeripataljoni reservväelane reamees Mihhail Kukli.

Prantsuse palgasõdurid Eestis, illustreeriv foto
© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/

Esmaspäeval, 29. aprillil algas kolm nädalat kestev kaitseväe õppus Kevadtorm, millest võtab osa üle 9000 inimese ligikaudu 13 riigist, vahendas Sputnik Eesti.

Kevadtormiks tärkab Eestis sadakond liitlaste soomukit ja tanki>>

"Tõenäoliselt hakkame väiksemaid teid lõhkuma, oleme seda igal aastal teinud, kuigi üritame seda vältida," rääkis kaitseväe juhataja Martin Herem Eesti Televisooni hommikuprogrammis "Terevisioon".

Ta ütles, et kaitsevägi on kahju saanud teed hiljem ise remontinud või selle kinni maksnud.

"Kui keegi näeb mingeid kahjustusi, siis tuleb meile öelda. Kui me ise näeme siis märgistame ja võtame alati omanikega ühendust."

Heremi sõnul peab tänama maaomanike, kes kaitseväele õppuse läbiviimiseks on oma alasid võimaldanud.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused.

Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

NATO idarindel

NATO 2016. aasta tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada Lätisse, Leedusse, Eestisse ja Poolasse nende riikide palvel rotatsiooni alusel paljurahvuselised pataljonid, vahendas Sputnik Eesti.

Viimastel aastatel seisab Venemaa silmitsi allianssi enneolematu tegevusega oma piiride lähedal. NATO nimetab seda "Venemaa agressiooni tõkestamiseks".

Samal ajal rõhutab Kreml, et Moskva ei ohusta teisi riike, kuid ei jäta vastamata meetmetele, mis on tema huvidele ohtlikud.

USA panustab pigem Eesti partisanidele kui Venemaa opositsioonile>>

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu on märkinud, et Poola ja Baltimaade hüsteeria taustal on NATO vägede arvukus Venemaa piiride ääres kasvanud seitsmekordseks.

Venemaa ja NATO lõpetasid koostöö nii tsiviil- kui ka sõjalistes valdkondades, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti asevälisminister Alexander Gruško antud intervjuud.

NATO idarindel>>

"NATO ise loobus suhetes Venemaaga positiivsest tegevuskavast. Seda ei eksisteeri. Ja seni pole ka märke selle kohta, et NATO teaks, kuidas tekitatud ummikseisust välja tulla," ütles ta.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
NATO, liitlased, kaitsevägi, Kevadtorm

Peamised teemad