07:18 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)
18601

Tallinnas Vabaduse väljakul 2017. aastal politseipatrulli poolt surnuks tulistatud Jaanus Käärmanni perekond pöördus politsei- ja piirivalveameti vastu kohtusse, vaidlustades juhtumi asjus algatatud kriminaalmenetluse lõpetamise.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. "Saan kinnitada, et hukkunu lähedased on esitanud politsei- ja piirivalveameti vastu kaebuse," ütles politsei pressiesindaja Barbara Lichtfeldt ajalehele Postimees, kuid lähemat infot osapooled kinniseks kuulutatud kohtuasja kohta anda ei soovi, vahendas ERR

Postimehele teadaolevalt leiavad Käärmanni pereliikmed, et tule avamine kaks nuga käes politseinike suunas liikunud mehe pihta ei olnud põhjendatud ning heidavad politseile ette sisekontrolli otsust sündmusele reageerijaid mitte kuidagi vastutusele võtta.

Rooda: noaga meest polnud vaja maha lasta >>

Põhja ringkonnaprokuratuuri menetletud asjas arvamuse esitanud kohtuarst-psühhiaatri hinnangul esines aga politseiametnikke rünnanud mehel süvenev psüühikahäire, mistõttu oli tal kõrge risk ennast ja teisi inimesi ohustavaks käitumiseks ning sellise inimese käitumine ei ole korrigeeritav väliste stiimulite, nende seas sõnaliste pöördumiste ja hoiatusmeetmete mõjul.

Tulistamine Vabaudse väljakul 2017. aasta oktoobris
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kui inimene on psüühiliselt haige või narkouimas, võiks psühhiaater Jüri Enneti hinnangul uurida ka teisi meetodeid tema rajalt maha võtmiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

"Väga kurb ja traagiline juhtum, mis peaks juhtima vajadusele ka politsei käitumise normatiivid uuesti läbi arutada," rääkis Ennet. "Probleem on mitmekihiline, sest püstoli kasutamine rahvarohkes kohas ka politsei poolt peaks olema väga erandlik nähtus. Rikošetiga võib kuul tabada ka tavakodanikke."

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avas 2017. aasta 31. oktoobri hommikul politsei Vabaduse väljakul, Eesti pealinna keskel tule kahe noaga vehkinud paljasjalgse mehe pihta, kelle laubale oli musta viltpliiatsiga kirjutatud sõna "Loll". Mees suri haiglas saadud kuulihaavadesse.

Psühhiaater: kas politsei oskab tulistada, kui inimene vigastustesse sureb? >>

Sama õhtuks selgus, et politsei poolt mahalastud mees oli kuulsa Eesti ärimehe Kristo Käärmanni vend Jaanus Käärmann. Politseiniku tegevus, kes avas oma ametirelvast ründaja pihta tule, tunnistati politseiameti juhtkonna poolt põhjendatuks ning tema suhtes ei algatatud kriminaalasja.

Teema:
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)

Samal teemal

Tulistamine Vabaduse väljakul
Tagid:
kohus, nuga, Vabaduse väljak, tulistamine, Kristo Käärmann, Jaanus Käärmann

Peamised teemad