04:18 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
9411

Eestis juba juurdunud traditsiooni kohaselt seavad kõik riigi jõustruktuurid oma aastaaruandes aukohale riigi idanaabri. Venemaa armee arengut analüüsinud Eesti kaitseväelased ei osutunud samuti erandiks.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik, Oleg Leontjev. Vaatamata USA ja ELi sanktsioonidele ning kasvavale geopoliitilisele isolatsioonile suurendas Vladimir Putin Venemaa rahvusvahelist mõju ja kindlustas endale kindla positsiooni, on Eesti kaitseväe uusima aastaraamatu autorid kindlad.

Eesti sõjaväe raporti esimene osa on täielikult Venemaale ja tema armeele pühendatud.

Kui üldine, "Vene ohtu" kirjeldav peatükk on äravahetamiseni sarnane USA Riigidepartemangu metoodilise juhendiga, räägib Eesti kaitseväe poolt tehtud Venemaa sõjalise võimekuse analüüs pigem Moskva valitud arengustrateegia kasuks.

Tavapärane hirmutamine

Eesti kaitseväe aastaaruande koostajate sõnul peab Kreml endiselt oma peamiseks strateegiliseks vastaseks NATO-t ja eelkõige Ameerika Ühendriike.

Eesti sõjaanalüütikud asetasid selle idee kohe oma raporti algusesse, sidudes USA riigi huvid otseselt Eesti Vabariigi julgeolekuga (oma arusaamade kohaselt).

Suursaadik Petrov: Eestis helisevad kellad igal Venemaa mainimisel >>

Kaitseväelastele võib au anda, et nad ei laskunud Eesti julgeolekuohtude kirjelduses Vene purjelaevade fantaasiamaailma, mis mõni aeg tagasi Eesti Vabariigi sõjaväeluure kuulsaks tegi.

Artikli täisversiooni saab lugeda portaali venekeelsel poolel.

Samal teemal

Kapo aastaraamat: suurimad ohud Eestile
Tagid:
kaitsevägi, Kaitsejõud, NATO, USA, Venemaa, Eesti

Peamised teemad