09:29 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
8402

Peaminister Jüri Ratas edastas teisipäeval, 30. aprillil presidendile väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku tagasiastumisavalduse.

TALLINN, 1. mai — Sputnik. President Kaljulaid vabastas peaministri ettepanekul minister Marti Kuusiku ametist.
President Kersti Kaljulaid vabastas esmaspäeva, 30. aprilli õhtul peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku. 

Ratase sõnul on perevägivald äärmiselt tõsine ja valus probleem kogu ühiskonnas, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Siin ei ole ruumi õigustustele ega kahtlustele, sest teame, et Eestis on tuhandeid lähisuhtevägivalla ohvreid. Mõistan üheselt hukka igasuguse pere- ja lähisuhtevägivalla. Politsei võtab kõiki selliseid juhtumeid alati väga tõsiselt, olenemata inimese positsioonist. Seejuures on kõige tähtsam, et ohvrid saaksid abi ja kaitstud," ütles ta.

Ratas märkis, et Eesti uurimisasutused on algatanud Marti Kuusikuga seotud kahtluste kontrollimiseks kriminaalmenetluse.

"Kujunenud olukorras poleks valitsusel võimalik sisuliselt tööle asuda ning oma programmi täita. Seetõttu esitas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik täna lahkumisavalduse. Edastasin selle Vabariigi Presidendile," lausus ta.

Marti Kuusik esitas teisipäeval, 30. aprillil peaminister Jüri Ratasele avalduse ministriametist tagasiastumiseks.

Kuusik teatas, et astub valitsuse töörahu, oma maine puhastamise ja perekonna kaitsmise huvides ministriametist tagasi.

"Esitasin täna (teisipäeval, 30. aprillil - toim.) erakonna esimehele Mart Helmele ja peaminister Jüri Ratasele avalduse ministriametist tagasiastumiseks. Kinnitan jätkuvalt, et minu vastu esitatud süüdistused on laim – ma ei ole vägivallatseja," teatas Kuusik.

"Viimastel päevadel minu vastu vallandatud õõvastavale meediarünnakule on nüüdseks lisandunud prokuratuuri otsus alustada kriminaalasi. Sellises olukorras ei ole mul võimalik ministrina tööd teha. Samuti ei saa normaalselt tööd teha ülejäänud valitsus," seisab Kuusiku avalduses.

Minister Kuusikuga seoses alustati kriminaalmenetlust>>

Kuusiku sõnul soovib ta tagada ametisse astunud valitsusele töörahu, tuua oma erakond rünnakute alt välja ning säästa oma perekonda meedias toimuvast psühhoterrorist.

"Loobun ministri ametist mitte selle tõttu, et süüdistused minu vastu oleks tõsi, vaid vastupidi, selleks, et keskenduda enda kaitsmisele kriminaalasjas ja oma hea nime taastamisele," teatas Kuusik.

Vastse väliskaubandus- ja IT-ministri Marti Kuusiku sõnul kinnitas ta peaminister Jüri Ratasele, et tegemist on infooperatisooniga, milles ta on elanud juba viis-kuus päeva, edastas varem Sputnik Eesti.

Marti Kuusikule meedias osaks saanud perevägivallasüüdistustega on õiguskaitseorganid alustanud kriminaalmenetlust, ütles justiitsminister Raivo Aeg.

"Minule teadaolevalt on ka praeguseks hetkeks kriminaalmenetlus alustatud, et neid fakte kontrollida ja kas nad peavad paika või ei pea," vahendas Pealinn viidates BNS-le Aegi sõnu "Aktuaalsele kaamerale".

Väikese skandaali ja protestidega: Eesti uus valitsus astus ametisse >>

"Kinnitame, et esmaspäeva õhtul alustasid politsei ja prokuratuur Eesti Ekspressi perevägivalla loo ja meedias avaldatu kontrollimiseks kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur," märkis prokuratuuri kõneisik Jelena Filippova.

Kuusik nimetab väiteid vägivallast "infooperatsiooniks" ning enda sõnul ei ole oma endist naist peksnud ja tema käeluud katki löönud.

Kuusik ütles ETV saates "Ringvaade", et ta ei ole oma endist naist peksnud ja tema käeluud katki löönud. Kuusik märkis, et väited tema vägivaldsuse kohta tekkisid pärast seda, kui selgus, et temast saab minister. 

Valitsuse moodustamine - 2019>>

Esmaspäeval, 29. aprillil toimus Riigikogu suursaalis Eesti uue valitsuse liikmete ametivande andmise tseremoonia. Jüri Ratasele järel andsid vande ja allkirjastasid selle teksti 15 uue valitsuse liiget. Uue valitsuse esimene istung toimub neljapäeval, 2. mail. 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Tagid:
Kersti Kaljulaid, valitsus, Ratas

Peamised teemad