18:56 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
58 0 0

Uue valitsuskoalitsiooni avaistungil andis riigisekretär Taimar Peterkop ülevaate valitsuse töökorraldusest, rääkides lähemalt sellest, kuidas on korraldatud ministri töö valitsuse liikmena, suhtlemine riigikoguga ning osalemine Euroopa Liidu otsustusprotsessis.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Töökorralduse arutelu käigus rõhutas peaminister Jüri Ratas, et ametisse astunud valitsuse töö põhimõteteks on kollegiaalsus ning otsuseid langetatakse konsensuslikult, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ühtlasi kinnitas peaminister ministrite asendamise korra.

Peaminister Jüri Ratase esimeseks asendajaks on siseminister Mart Helme ning teiseks asendajaks välisminister Urmas Reinsalu.

Asendajate järjekord on määratud vastavalt valitsuserakondade riigikogu fraktsiooni suurusele.

Peaminister otsustas ka ministrite pädevuse ministeeriumi juhtimisel ja ministrite vastutusvaldkonnad.

President Kersti Kaljulaid nimetas ametisse Jüri Ratase uue valitsuse>>

Varasemaga võrreldes juhib siseministeeriumis lisaks siseministrile oma vastutusvaldkonda rahvastikuminister. Veel on muudatus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, kus lisaks majandus- ja taristuministrile juhib oma vastutusvaldkonda väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister.

Sotsiaalministeeriumit juhib senise kahe ministri, tervise- ja tööministri ning sotsiaalkaitseministri asemel sotsiaalminister.

Teiste ministrite ametinimed muutunud ei ole.

Jüri Ratase juhitav Keskerakond ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa kinnitasid juba 8. aprillil võimuleppe. Kolme erakonna volikogud kiitsid heaks ka ministrikandidaadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigis valitsev Keskerakond pälvis parlamendivalimiste tulemuste kohaselt teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%).

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas pöördus Keskerakonnale ettepanekuga: "Usume jätkuvalt, et Reformierakonnaga saaks Keskerakond olla osaline koalitsioonis, mis esindaks nii Eesti inimeste kui ka Eesti riigi huve laiapõhjalisemalt, tasakaalustatumalt ja tulevikku vaatavalt".

Kuid Jüri Ratas ei võtnud pakkumist vastu.

Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond avaldasid 15. aprillil valitsuse moodustamise aluste dokumendi, mis kirjeldab põhimõtteid, mille järgi Kaja Kallase juhitud valitsus tegutsema hakkaks. Kuid kavandav koalitsioon ei saanud Riigikogult piisavalt toetushääli valitsuse moodustamiseks. Kallast toetas 45 saadikut, vastu oli 53 saadikut.

Reformierakonna edu Keskerakonna ees on veelgi suurenenud>>

Keeldudes reformierakondlastega koalitsiooni minemast, võtsid keskerakondlased ette katse jääda riigitüürile, moodustades enamusvalitsuse kahe teise parlamenti pääsenud erakonnaga – EKRE (17,8%) ja Isamaaga (11,4%).

President Kaljulaid kirjutas 16. aprillil alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Riigikogu andis peaministrikandidaat Jüri Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. Volituste andmist toetas 55 saadikut ja vastu oli 44 saadikut.

Valitsuse moodustamine - 2019>>

Esmaspäeval, 29. aprillil toimus Riigikogu suursaalis Eesti uue valitsuse liikmete ametivande andmise tseremoonia. Jüri Ratasele järel andsid vande ja allkirjastasid selle teksti 15 uue valitsuse liiget.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti uus valitsus
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Tagid:
valitsus, Urmas Reinsalu, Mart Helme, Jüri Ratas

Peamised teemad