13:40 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
79 0 0

President Kersti Kaljulaid nimetas ametisse Eesti Panga uue presidendi, kelleks on panga senine asepresident Madis Müller.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Eesti Panga president on ühtlasi Euroopa Keskpanga nõukogu liige.

Eesti Panga nõukogu valis veebruaris salajasel hääletusel keskpanga järgmise presidendi kandidaadiks senise asepresidendi Madis Mülleri.

Panga presidendiks kandideerisid Robert Kitt, Madis Müller ja Märten Ross.

Nõukogu toetuse saanud Eesti Panga presidendi kandidaat peab läbima kolm kuud kestva kaitsepolitsei julgeolekukontrolli. Pärast julgeolekukontrolli lõppemist tutvub nõukogu kogutud andmetega ja teeb riigi presidendile ettepaneku nimetada kandidaadi järgmiseks Eesti Panga presidendiks.

Eesti Panga president Ardo Hansson: maailmas on tekkinud krüptorahade mull>>

Müller on töötanud Eesti Panga asepresidendina alates 2011. aastast, enne seda oli ta aastatel 2006–2011 firma International Finance Corporation (IFC) portfellijuht, tegeledes aktsiainvesteeringutega.

Perioodil 2003–2006 töötas ta Maailmapanga juures Põhjamaade-Balti valijaskonna tegevdirektori nõuniku ja vanemnõunikuna. Varem on ta töötanud ka pea- ja rahandusministri majandusnõunikuna ning konsultandina. Alates 2014. aastast on ta ka Euroopa Keskpanga järelevalvenõukogu (SSM) nõukogu liige.

Ta on alates 2011. aastast ka Eesti Panga esindaja erinevates rahvusvahelistes foorumites, sealhulgas Euroopa Liidu Nõukogu majandus- ja rahanduskomitee, Euroopa Keskpanga turu infrastruktuuride kõrgetasemeline töörühm, euro jaemaksete nõukogu ja Põhja-Balti valijaskonna rahandus- ja finantskomitee Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF).

Eesti Pank
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti Pank: Majanduse konkurentsivõime langus viitab probleemidele tulevikus>>

Mülleril on USA George Washington University juures magistrikraad rahanduses, mille ta sai 2006. aastal, 1999. aastal lõpetas ta rahvusvahelise ärijuhtimise, panganduse ja rahanduse alal Estonian Business Schoolis. Tal on ülemaailmne Financial Risk Manager (FRM) litsents ning ka Chartered Financial Analyst (CFA) litsents.

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni viimane tööpäev on 6. juunil.

Euroopa Keskpank ostis Eesti kunsti>>

Seaduse kohaselt on keskpanga presidendi ametiaeg seitse aastat ja see on ühekordne.

3. mail tähistab Eesti Pank 100 aasta juubelit.

Tagid:
Madis Müller, Ardo Hansson, Eesti Pank

Peamised teemad