10:11 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
7620

Kaitsevägi palub kõigil piirkonna elanikel sulgeda oma koduloomad siseruumidesse ning hoiatada ja selgitada lapsi ning eakaid toimuvast.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Õppusel Kevadtorm osalevad Poola ründelennukid Su-22 teevad täna öösel madallende Lääne- ja Ida-Virumaakohal, mis on vajalikud ettevalmistuseks järgmisel nädalal algavaks õppelahingute etapiks.

Kevadtorm tõi kodumaale tagasi 16 aasta eest Eestist lahkunud noormehe >>

Lennud toimuvad täna ajavahemikul 21:00 kuni 22:30 ning toovad kaasa tavapärasest suurema mürataseme. Kaitsevägi palub kõigil piirkonna elanikel sulgeda oma koduloomad siseruumidesse ning hoiatada ja selgitada lapsi ning eakaid toimuvast.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused.

Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi.

Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Kaitseväe juhataja Martin Heremi sõnul tekitavad õppusel osalejad paratamatult kahjustusi väiksematele teedele, samuti metsadele ja põldudele.

"Tõenäoliselt hakkame väiksemaid teid lõhkuma, oleme seda igal aastal teinud, kuigi üritame seda vältida, " rääkis Herem.

Ta ütles, et kaitsevägi on kahju saanud teed hiljem ise remontinud või selle kinni maksnud. "Kui keegi näeb mingeid kahjustusi, siis tuleb meile öelda. Kui me ise näeme siis märgistame ja võtame alati omanikega ühendust."

NATO idarindel

NATO 2016. aasta tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada Lätisse, Leedusse, Eestisse ja Poolasse nende riikide palvel rotatsiooni alusel paljurahvuselised pataljonid.

Viimastel aastatel seisab Venemaa silmitsi allianssi enneolematu tegevusega oma piiride lähedal. NATO nimetab seda "Venemaa agressiooni tõkestamiseks".

Samal ajal rõhutab Kreml, et Moskva ei ohusta teisi riike, kuid ei jäta vastamata meetmetele, mis on tema huvidele ohtlikud.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu on märkinud, et Poola ja Baltimaade hüsteeria taustal on NATO vägede arvukus Venemaa piiride ääres kasvanud seitsmekordseks.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
ründelennuk, Eesti kaitsevägi, õppus, Kevadtorm, Eesti

Peamised teemad