12:54 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
10201

Euroopa Liit on võimendanud nii meie sõna kaalu kui iseseisvust ning elame täna sellises vabas Eestis, millisest me okupatsiooniajal unistadagi ei osanud ja mis ka 90ndatel oli esialgu vaid lootus, ütles president Kersti Kaljulaid Tallinnas Euroopa päeval kõneldes.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. President ütles, et Euroopa ei ole lihtsalt geograafiline ja poliitiline riikide ühendus, rahaliit, majandusühendus, Euroopa on väärtuste liit, edastas presidendi kantselei

"Euroopa Liitu oleme kuulunud 15 aastat, Euroopasse oleme kuulunud kogu aeg," ütles riigipea ja rõhutas, et see on olnud meie ajaloo ilusaim aeg – täis võimalust öelda oma sõna sekka Euroopa arengusse ja tulevikku.

Eesti ja Euroliit: kas otsus ühineda oli õige >>

Eesti hääl on Euroopa Liidus alati olnud võrdne teistega, selgitas riigipea. "See – võimendatud iseseisvus – on meile, kes me 50 aastat kannatasime iseseisvusetust ja okupatsiooni – Euroopa Liidus kõige tähtsam. Eesti Euroopa Liidus on märksa suveräänsem riik kui oleksime seda ilma Euroopa Liiduta. Sest just Euroopa Liidu lepingust tuleb see, et iga riik loeb, olgu suur või väike," ütles riigipea.

Poola endine president Lech Walesa
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

President Kaljulaid lisas, et Euroopat ei maksa otsida kuskilt kaugelt. "Meie siin ise olemegi Euroopa. See Vabaduse väljak siin on Euroopa. Narva kaldapromenaad on Euroopa. Ööbikuoru vesioinas, Pärnu rand, Saaremaa kadakas ja Mulgi talud on Euroopa. Euroopa on nii neis Eesti kodudes, kus kõlab eesti keel kui ka neis, kus emad-isad räägivad oma lastega vene, ukraina, saksa või soome keeles," tõi riigipea näiteks.

Viisteist aastat tagasi toimus suurim laienemine Euroopa Liidu ajaloos, üheaegselt lisandus kümme riiki, nende hulgas ka Eesti. Seda, kas liit ka edukaks projektiks on osutunud, arutasid majandus- ja poliiteksperdid.

Muudame tulevikku: Tallinnas toimus marss "Ood vabadusele" >>

Euroopa päeva tähistamise raames korraldas noorteühendus Tegusad Eesti Noored (TEN) Tallinna südalinnas ürituse, kutsudes inimesi üles osalema maikuus toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 23.–26. mail 2019, mil 350 miljonil ELi kodanikul on üheksandat korda võimalus valida 705 Euroopa Parlamendi liiget.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Europarlamendi valimised - 2019
Tagid:
Eesti, aastapäev, EL, Euroopa, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad