00:50 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
60 0 0

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart õnnitleb tänasel emadepäeval kõiki emasid ja tuletab meelde, et tallinlased, kes pole veel jõudnud oma majadele riigilippe heisata, seda emade auks teeksid.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart õnnitleb tänasel emadepäeval Tallinna linna poolt kõiki emasid Tallinnas ja kogu Eestis, edastas linnavalitsus tema sõnu.

"See on päev, mil nende igapäevast tööd ja armastust erilisel moel meeles pidada ja tähistada," ütles Mihhail Kõlvart.

"Emadepäev on lipupüha," lisas Kõlvart. "Tuletan meelde, et kõik, kes pole veel jõudnud heisata Eesti riigilippe oma majadele, seda teeksid, et kõiki emasid väärikal moel meeles pidada ja anda sellele päevale vajalik pidulikkus."

Eesti peaminister ja nelja lapse isa Jüri Ratas õnnitles emasid oma Facebooki lehel.

Kuigi emade igapäevas on palju koristamist, muretsemist ja kantseldamist, on emadus imeline kogemus. Öeldakse, et hoiame lapsi oma käte vahel lühikest aega ja oma südames igavesti.

Emadepäeva retsept >>

Kõik vanemad teavad, et see vastab tõele. Emade puhul peab see aga ka väga otseselt paika. Peale sünnitust kogevad emad sellist nähtust nagu microchimerism, mille tõttu jäävad lapse rakud ema kehasse aastakümneteks peale lapse sündi.

Need rakud, mis on täis lapse DNA-d, kogunevad ema südamesse, ajusse ja ka mujale kehasse.

Kuigi microchimerismi täielikku mõju pole veel kindlaks tehtud, arvavad mõned teadlased, et see võib kaitsta emasid teatud vähiliikide eest.

Emadepäev

Emadepäev on Eestis mai teisel pühapäeval. Emadepäeva tähistati esmakordselt 10. mail 1908 Ameerika Ühendriikides Lääne-Virginias Graftoni kirikus.

Eestis tähistati seda päeva esmakordselt 1922. aastal Uderna koolis piduliku koosviibimisega, mille organiseeris Naiste Karskusliit Helmi Mäelo algatusel. Üle-eestilisena tähistati seda päeva aasta hiljem, 3. juunil 1923.

EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega >>

Emadepäeva tähistamine kogus populaarsust ja seda tähistati kuni 1940. aastani. Uuesti hakati Eestis emadepäeva tähistama 1988. aastal.

Allikas: Vikipeedia

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinnas tähistati emadepäeva piduliku kontserdiga
Tallinn tähistab emadepäeva
EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega
Tagid:
lipupäev, ühiskond, Eesti, Mihhail Kõlvart, sündmused, emadepäev

Peamised teemad