11:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Emadepäev on lipupüha, illustreeriv foto

Tallinna linnapea: heiskame emade auks Eesti lipud

CC0 / pixabay.com / Woman in White Shirt Kissing Baby With Black and White Stripe Knit Cap
Eesti uudised
lühendatud link
44 0 0

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart õnnitleb tänasel emadepäeval kõiki emasid ja tuletab meelde, et tallinlased, kes pole veel jõudnud oma majadele riigilippe heisata, seda emade auks teeksid.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart õnnitleb tänasel emadepäeval Tallinna linna poolt kõiki emasid Tallinnas ja kogu Eestis, edastas linnavalitsus tema sõnu.

"See on päev, mil nende igapäevast tööd ja armastust erilisel moel meeles pidada ja tähistada," ütles Mihhail Kõlvart.

"Emadepäev on lipupüha," lisas Kõlvart. "Tuletan meelde, et kõik, kes pole veel jõudnud heisata Eesti riigilippe oma majadele, seda teeksid, et kõiki emasid väärikal moel meeles pidada ja anda sellele päevale vajalik pidulikkus."

Eesti peaminister ja nelja lapse isa Jüri Ratas õnnitles emasid oma Facebooki lehel.

Kuigi emade igapäevas on palju koristamist, muretsemist ja kantseldamist, on emadus imeline kogemus. Öeldakse, et hoiame lapsi oma käte vahel lühikest aega ja oma südames igavesti.

Emadepäeva retsept >>

Kõik vanemad teavad, et see vastab tõele. Emade puhul peab see aga ka väga otseselt paika. Peale sünnitust kogevad emad sellist nähtust nagu microchimerism, mille tõttu jäävad lapse rakud ema kehasse aastakümneteks peale lapse sündi.

Need rakud, mis on täis lapse DNA-d, kogunevad ema südamesse, ajusse ja ka mujale kehasse.

Kuigi microchimerismi täielikku mõju pole veel kindlaks tehtud, arvavad mõned teadlased, et see võib kaitsta emasid teatud vähiliikide eest.

Emadepäev

Emadepäev on Eestis mai teisel pühapäeval. Emadepäeva tähistati esmakordselt 10. mail 1908 Ameerika Ühendriikides Lääne-Virginias Graftoni kirikus.

Eestis tähistati seda päeva esmakordselt 1922. aastal Uderna koolis piduliku koosviibimisega, mille organiseeris Naiste Karskusliit Helmi Mäelo algatusel. Üle-eestilisena tähistati seda päeva aasta hiljem, 3. juunil 1923.

EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega >>

Emadepäeva tähistamine kogus populaarsust ja seda tähistati kuni 1940. aastani. Uuesti hakati Eestis emadepäeva tähistama 1988. aastal.

Allikas: Vikipeedia

Samal teemal

Tallinnas tähistati emadepäeva piduliku kontserdiga
Tallinn tähistab emadepäeva
EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega
Tagid:
lipupäev, ühiskond, Eesti, Mihhail Kõlvart, sündmused, emadepäev

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58