12:18 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
42 0 0

Tallinnas toimub rahvusvaheline konverents, mis keskendub merepääste tulevikule. Konverentsil osaleb üle 200 inimese umbes 30 riigist üle maailma, lisaks on esindatud üle 30 merendusega tegelevat ettevõtet.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Teispäevast kuni 16. maini toimub Tallinnas Hilton Tallinn Park hotellis rahvusvaheline merepäästekonverents, kus keskendutakse innovatsioonile ning mehitamata vee- ja õhusõidukite kasutamisele merepäästes, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini >>

"Merepäästes on määrav reageerimise kiirus, mistõttu on oluline leida uusi lahendusi ja tehnoloogiaid, mis aitaksid elu, tervist ja keskkonda päästa. Lisaks tehnoloogiale on kriitilise tähtsusega koostöö teiste riikidega, et ka keerukates oludes läbiviidavad otsingu- ja päästeoperatsioonid oleksid efektiivsed ja kõigile osapooltele ohutud," ütles konverentsi juhataja, Politsei- ja Piirivalveameti laevastiku juht Kaupo Läänerand.

Mai on mereohutuskuu
© Sputnik / Дмитрий Крамар

Neljandat aastat korraldatav rahvusvaheline konverents keskendub merepääste tulevikule, kus räägitakse mehitamata vee- ja õhusõidukitest, tihedamast koostööst riikide, aga ka haridusasutuste ja ettevõtete vahel ning keerukate operatsioonide (masspääste, keemiaõnnetus) läbiviimisest merel.

Varem on konverentsi võõrustanud Soome piirivalve, Eesti Politsei- ja Piirivalevamet võtab konverentsi külalisi vastu esmakordselt. Konverentsil osaleb üle 200 inimese umbes 30 riigist üle maailma, lisaks on esindatud üle 30 merendusega tegelevat ettevõtet.

Konverentsi võõrustaja on Politsei- ja Piirivalveamet, konverentsi korraldaja on Defence Leaders Inglismaalt. Konverentsi peasponsor on Baltic Workboats.

Inimesed kipuvad oma ujumisoskust üle hindama >>

Maikuu jooksul toimub üle Eesti mitmeid mereteemalisi üritusi ja avatud uste päevi, mille käigus tutvustavad ametnikud oma igapäevatööd ja varustust ning räägivad ohutust meresõidust. PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla sõnul on mereohutuskuu hea viis navigatsioonihooaeg sisse juhatada.

Päästjad õppustel
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Suvekuud on merepäästjatele väga töised, kuid eesmärk on siiski õnnetusi ennetada. Mereohutuskuu raames tahamegi inimestele meelde tuletada ohutu meresõidu põhitõed. Üritustel näitame, kuidas päästevarustust õigesti kasutada, räägime, mida silmas pidada veealuste hooajaks ettevalmistamisel ning jagame kasulikku infot ja näpunäiteid, kuidas käituda, kui ikkagi peaks hätta sattuma," sõnas Kohtla ning lisas, et üritustele on oodatud kõik huvilised, aga eriti need, kellel on ohutusalaseid küsimusi.

Möödunud suvi oli Päästeameti jaoks äärmiselt intensiivne ja erakordselt sündmusterohke periood, mille tõttu oli elupäästevõimekus mitmel korral ka kriitilisel piiril. "Sel suvel (mullu - toim.) oli aga seitsmel korral oht, et see abi inimesteni õigeaegselt ei jõua. Meil oli õnne, et neil seitsmel korral inimesi ei hukkunud, kuid edaspidi ei saa heale õnnele lootma jääda," ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Samal teemal

Päästeamet: kevad toob maapõuest välja lõhkekehad
Päästeamet: hoia end ja oma lähedasi veeõnnetustest eemal
Eesti Energia, Päästeamet ning Häirekeskus sõlmisid koostööleppe
Päästeamet kogus sadamatest hulgaliselt aegunud merepürotehnikat
Tagid:
konverents, rahvusvaheline, PPA, merepäästevõimekus

Peamised teemad