19:25 03. Juuni 2020
Kuula otse
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6620

Etteütluse teksti kandsid ette maailmameister Kelly Sildaru ja muusik Reket. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on see üritus viis, kuidas näidata oma lugupidamist eesti keele vastu – ole sa muusik või sportlane, keel on sinu identiteedi osa.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Täna toimus Vabaduse väljakul Tallinna päeva etteütlus, kuhu oli registreerunud 1780 osavõtjat, mis on seitse aastat peetud ürituse rekord, teatas Tallinna linnavalitsus. Avasõnad etteütlusele lausus linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna päeval jagati tasuta saiakesi ja korraldati etteütlus >>

"Kui seitse aastat tagasi toimus esimene Tallinna päeva etteütlus, kogunes Tallinna ülikooli auditooriumisse sada inimest. Ütlesin siis, et mul on unistus, et sellest etteütlusest võtaks osa tuhat inimest. Unistused võivad täituda. Täna on siin kohal 1700-1800 inimest," ütles Kõlvart. 

Участники диктанта по эстонскому языку сидят на ступенях монумента Победы в Освободительной войне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna päeva etteütlus püstitas osavõturekordi

Etteütluse teksti kandsid ette maailmameister Kelly Sildaru ja muusik Reket. "See üritus on viis, kuidas näidata oma lugupidamist eesti keele vastu – ole sa muusik või sportlane, keel on sinu identiteedi osa," ütles Kõlvart.

Диктант по эстонскому языку читали музыкант Reket и спортсменка Келли Сильдару
© Sputnik / Вадим Анцупов
Etteütluse teksti kandsid ette maailmameister Kelly Sildaru ja muusik Reket

"On väga loomulik, et tänane Tallinna päev on pühendatud eesti keelele. Sest on käimas eesti keele aasta. Eesti keel on eesti kultuuri selgroog, Eesti riigi ja rahva tugi. Igaühest meist sõltub eesti keele hoidmine ja Eesti riigi tulevik," lõpetas linnapea oma tervituskõne.

Мэр Таллинна Михаил Кылварт во время диктанта на площади Свободы
© Sputnik / Вадим Анцупов
Linnapea Mihhail Kõlvart Tallinna päeva etteütlusel

Eelmisel aastal osales Kosmose kinos peetud Tallinna Päeva etteütlusel 300 inimest.

Tänavusele Tallinna päeva etteütlusele eelnes ka kolm ettevalmistavat tundi, kus ettevalmistajad ja juhendajad olid Tallinna Ülikooli eesti keele professor, filosoofiadoktor eesti keele alal, Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige Reili Argus, PhD; Tallinna Ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja Tallinna Ülikooli lingvistika lektor Helen Hint.

Täna keskpäevast kuni õhtutndideni, tähistati koos linnarahva ja linna külalistega sisutiheda kavaga Tallinna päeva. Tänavune Tallinna päev on pühendatud eesti keele aastale.

Tallinna päev algas traditsiooniliselt piduliku all-linna üla-linnast lahutava Lühikese jala väravatorni värava avamisega. Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Jüri Ratasele avas värava linnapea Mihhail Kõlvart.

 • Мэр Таллинна Михаил Кылварт открывает ворота надвратной башни на улице Люхике ялг
  Linnapea Mihhail Kõlvart avab värava
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Юри Ратас и Михаил Кылварт у ворот надвратной башни
  Peaminister Jüri Ratas ja linnapea Mihhail Kõlvart
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 2
© Sputnik / Вадим Анцупов
Linnapea Mihhail Kõlvart avab värava

Pärast tervitust suunduti ühiselt kaaskonna saatel raekotta aukodanike kogu pidulikule istungile. Kell 12 avati Raekoja platsil Tallinna päev. Linnarahvale jagati Harju tänava alguses saiakesi, mis valiti välja spetsiaalsel konkursil.

Tallinna päeva tähistamisest saab lugeda Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

Tallinn õigustas väärikalt ka oma "Totaalse etteütluse" pealinna tiitlit, püstitades uue rekordi oma elanike arvu poolest, kes kirjutasid Pavel Bassinski tekstil põhineva venekeelse etteütluse hindele "viis". Traditsioonilisel ettevõtmisel "Totaalne etteütlus" oli tänavu 236 284 osavõtjat, mida on ligi 9000 võrra enam kui 2018. aastal.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Eesti pealinn püstitas parimate hinnete poolest "Totaalse etteütluse" rekordi
Tallinna päeval jagati tasuta saiakesi ja korraldati etteütlus
Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega
Pealinna Harju tänavast saab eesti keele tänav
Esmakordselt välismaal: Tallinn valiti "Totaalse etteütluse" pealinnaks
Tagid:
Tallinn, Vabaduse väljak, eesti keel, etteütlus, Tallinna päev

Peamised teemad