04:06 28. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Eesti uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
82 0 0

Alates tänasest saab anda oma hääle Euroopa Parlamendi valimistel: kell 9.00 algab elektrooniline hääletamine ja kell 12.00 hääletamine maakonnakeskustes.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Maakonnakeskuses on võimalik hääletada 19. mai kella 20-ni sõltumata valija registrijärgsest elukohast, teatas Vabariigi Valimiskomisjon.

"Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid kaheksa ja Tartu linnas neli," sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Jaoskondade täpsemad asukohad leiab riigi valimisteenistuse veebilehelt.

President Kaljulaid: elame vabas Eestis
© Фото : INTS KALNINS

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas.

Lech Walesa: Euroopa Liit tuleb likvideerida ja uuesti luua>>

Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades toimub 20.-22. maini.

"Euroopa Parlamendi valimistel on avatud 444 jaoskonda, sel perioodil saab hääletada nii oma elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas," selgitas Vinkel.

Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab. Täpsema info leiab kaardirakenduselt.

Valimispäeval, 26. mail saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Algab Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine Eesti välisesindustes>>

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Tallinnas toimus marss Ood vabadusele
© Sputnik / Денис Пастухов

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud.

Üle Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Europarlamendi valimised - 2019>>

Välismaal saatkondades hääletamine lõpeb täna, seni on valiku langetanud veidi üle 600 valija. Kokku sai hääletada 35 riigis 39 esinduses.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
Tagid:
e-hääletamine, hääletamine, e-valimised, valimised, Euroopa Parlament

Peamised teemad