19:29 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Gruusia president Eestis visiidil (6)
85 0 0

Gruusia presidendi Salome Zurabišvili kohtumisel Eesti gruusia kogukonna esindajatega arutati aktiivselt Gruusia võimalikku ühinemist Euroopa Liiduga.

TALLINN, 17. mai — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Eestis elavate grusiinlaste ja Gruusia presidendi Salome Zurabišvili kohtumisel, mis toimus Tallinna vanalinnas õiguskantsleri residentsis, viibis ligi viiskümmend inimest, kellest poole moodustasid Eesti ülikoolide õpilased.

Sputnik Eestile kõneles sellest kohtumisel osalenud Eesti Gruusia Seltsi Samšoblo esimees Imedi Kekeišvili.

Встреча президента Грузии Саломе Зурабишвили с грузинской диаспорой Эстонии
Gruusia president kohtus kaasmaalastega Eestis (Imedi Kekeišvili paremalt esimene)

Eestis elavad grusiinlased olid vastavalt sellele elavalt huvitatud sellest, millises suunas Gruusia areneb ja milliseid oskusi tuleb omandada, et talle kasulikud olla.

Встреча президента Грузии Саломе Зурабишвили с грузинской диаспорой Эстонии
Gruusia president Salome Zurabišvili

Ka Zurabišvili ütles, et Gruusia püüab väga innukalt Euroopa Liitu pääseda ning et nüüd on selleks just paras aeg ja Gruusia peab selleks oma võimalusi targasti kasutama.

"Selleks on tarvis, et nii välismaised üliõpilased kui ka teised gruusia diasporaa esindajad välismaal selles vahetult kaasa lööksid," ütles Kekeišvili.

"Valdav enamus, 60–70 protsenti kohtumisel osalenuid toetab võimalust liituda ELiga, kuid arvamused läksid siiski lahku: mõni arvab, et Gruusia peaks jääma Venemaaga ja säilitama vanad sidemed," märkis Kekeišhvili.

Ühki kurtmist Eesti suhtes ei ole grusiinlaste suust kostnud

Salome Zurabišvili rõhutas oma kõnes, et Gruusia peab alati oma kodanikke meeles ja presidendile on suureks auks tulla külla oma kaasmaalastele välismaal, vaadata, kuidas nad elavad ja mismoodi gruusia kultuuri ja gruusia rahvast esindavad.

Presidendi sõnul on Gruusial ja Eestil väga tihedad sidemed, mille puhul suure teene on ka diasporaal. Gruusia diasporaa esindajailt omakorda ei kostnud aga ühtki kurtmist oma eluolu üle Eestis.

Gruusia riigipea Salome Zurabišvili saabus neljapäeval, 16. mail Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile. Kohe pärast saabumist kohtus külaline Gruusiast president Kersti Kaljulaidiga tema residentsis Kadriorus, misjärel mõlemad riigipead külastasid Niko Pirosmani näitust Mikkeli muuseumis. Gruusia presidendi Eesti-visiit päädis tema ettekandega Lennart Meri konverentsi sissejuhataval arutelul.

 

Teema:
Gruusia president Eestis visiidil (6)

Samal teemal

Gruusia president Eestis visiidil
Tagid:
kaasmaalased, Eesti, Gruusia, Salome Zurabišvili

Peamised teemad